Sv, 4.12.2022.

Pirmdien lielākā daļa izsaukumu par vēja brāzmu radītiem postījumiem saņemti Rīgā un Jūrmalā

LETA
Pirmdien lielākā daļa izsaukumu par vēja brāzmu radītiem postījumiem saņemti Rīgā un Jūrmalā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Bojāts Rīgas Doma baznīcas jumts
Bojāts Rīgas Doma baznīcas jumts Foto: Jānis Škapars/TVNET

Lielākā daļa izsaukumu par vēja radītiem postījumiem pirmdien, 17. janvārī, saņemta Rīgā un Jūrmalā, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Saistībā ar stiprā vēja radītiem postījumiem aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 310 izsaukumus, no kuriem 237 bija Rīgas reģionā, tai skaitā 124 izsaukumi Rīgā un 72 - Jūrmalā. Lielākā daļa izsaukumu - 207 - tika saņemta pirmdien no plkst. 13 līdz 17.

Novēršot postījumus, lielākoties bija jānovāc nolūzuši koki no ceļa braucamās daļas, gājēju ietvēm, elektrolīniju vadiem, būvēm. Tai skaitā nolūzis koks bija uzgāzies mājai Saulainajā ielejā Saulkrastu novadā, Aveņu un Pērļu ielā Jūrmalā, Zālītes ielā un Kalnciema ceļā Jelgavā.

Tāpat 14 gadījumos nolūzušu koki bija uzkrituši automašīnām, bet Lienes ielā Jūrmalā un Dzirkaļu ielā Rīgā no automašīnām tika noceltas citas bojātas konstrukcijas.

Vairāk nekā 40 gadījumos bija jānovērš bojātu konstrukciju apdraudējums - pārsvarā bija jānoceļ vēja noraukti jumta seguma gabali, bet Stūrmaņu, Lāčplēša un Kareivju ielā Rīgā, kā arī Elektrības un Strautnieku ielā Jelgavā vējš bija atrāvis jumta konstrukcijas.

Vakar tika saņemti arī vairāk nekā 20 maldinoši izsaukumi, kur informācija par nolūzušiem kokiem neapstiprinājās vai arī tie neradīja apdraudējumu. VUGD aicina iedzīvotājus izvērtēt, vai vēja radītais postījums notikuma vietā rada apdraudējumu cilvēku dzīvībai vai veselībai un tad zvanīt uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112. Ja postījumi, piemēram, vēja nogāzts vai aizlauzts koks nerada apdraudējumu, VUGD lūdz vērsties pie pakalpojumu sniedzējiem vai teritoriju apsaimniekotājiem.

Kopumā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 399 izsaukumus - 17 uz ugunsgrēku dzēšanu, 340 uz glābšanas darbiem, bet 42 izsaukumi bija maldinājumi.

LETA jau ziņoja, ka viens gadījums beidzies letāli - Jūrmalā koks uzkritis kādai sievietei, kura no gūtajām traumām gājusi bojā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu