Rinkēvičs paziņo, ka ĀM ir nepieciešamie plāni Latvijas vēstniecības Ukrainā evakuācijai

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Ārlietu ministrijai (ĀM) ir nepieciešamie plāni Latvijas vēstniecības Ukrainā evakuācijai, kā to paredz vispārpieņemtā prakse, mikroblogošanas vietnē "Twitter" norādīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Politiķis uzsvēra, ka Latvijas vēstniecība Ukrainā turpina strādāt pilnā apjomā, turklāt nepārtraukti tiek vērtēta drošības situācija, lai atbilstoši rīkotos.

Tāpat Rinkēvičs norādīja, ka ĀM aicina Latvijas valstspiederīgos bez neatliekamas nepieciešamības nedoties braucienos uz Ukrainu un īpaši uz Luhanskas un Doņeckas apgabaliem, jo šajās teritorijās ir ārkārtīgi ierobežotas iespējas nodrošināt konsultāro palīdzību ceļotājiem.

Ja tomēr nepieciešams apmeklēt Ukrainu, valstspiederīgie ir aicināti reģistrēties ĀM konsulārajā reģistrā.

LETA jau rakstīja, ka ASV likušas pamest Ukrainu Kijevas vēstniecības diplomātu ģimenēm, "ņemot vērā Krievijas militāro darbību arvien turpinošos draudu dēļ", svētdien pavēstīja Valsts departaments.

Vašingtona arī devusi rīkojumu par vēstniecības darbinieku "brīvprātīgu" evakuāciju, kā arī mudinājusi ASV pilsoņus, kas atrodas Austrumeiropas valstī, "apsvērt izceļošanu tagad, izmantojot komerciālās vai citas privāti pieejamās transporta iespējas".

Jau vairākas nedēļās nerimst spriedze, ko izraisījusi Krievijas karaspēka koncentrācija pie Ukrainas robežām, Kijevā un Rietumos raisot bažas par vēl viena Krievijas iebrukuma gatavošanu.

Krievija noraida apsūdzības par iespējamu tās karaspēka iebrukumu Ukrainā. Kā apgalvo Putins, Maskava ieņem aizsardzības pozīcijas, jo bažījas, ka Kijeva pārmērīgi tuvinās ar NATO.

Baidens vēl 7.decembrī videosamitā brīdināja Putinu, ka ASV noteiks Krievijai līdz šim nepieredzētas sankcijas, ja tā uzbruks Ukrainai.

Aktuālākās ziņas