Bezizejas situācijā un izmisumā sazvanīja pat Valsts prezidenta kanceleju Rīgas pilī, kas, uzklausot palīgā saucienu, ieteica neatmest cerības un cīnīties par kompensāciju ar žurnālistu palīdzību, "Bez Tabu" komandai stāstīja izmisusī ģimenes pārstāve Sindija.
Konkrēto valstij piederošo ceļu ieskauj daudzi koki. Iedzīvotāji informēja, ka jau agrāk spēcīgs vējš nogāzis citu koku. Tāpat savulaik kaimiņu īpašuma saimnieki esot vairākkārt pieprasījuši apsekot kokus un nozāģēt bīstamos.
Pēc kaimiņu uzstājības vairākus kokus alejā nozāģēja, norādīja ģimene, uzskatot, ka arī nupat kritušais bija jālikvidē laikus, kam gan LVC nepiekrīt.
LVC pārstāve Anna Kononva norādīja: "Konkrētajā apkaimē ir koku aleja, kas ir apsekota. Vairākus kokus ar pašvaldības un Dabas aizsardzības pārvaldes atļauju nocirta. Šogad plānota nākamā koku kopšanas stadija: vainagu kopšana tiem kokiem, kas atstāti alejā. Konkrētais [nupat vētrā gāztais] koks netika atzīts par bīstamu, tam netika paredzēta nociršana, tam bija paredzēta vainaga kopšana. Vētras laikā šis koks izgāzts ar saknēm, tas nav lūzis, kā tas notiek tad, ja koks ir bojāts."
Ja rodas bažas, ka koki apdraud īpašumu, jāvēršas pašvaldībā vai LVC. LVC pēc savas un iedzīvotāju iniciatīvas, saskaņojot ar vietvarām un Dabas aizsardzības pārvaldi, ik gadu organizē koku apsekošanu un nozāģēšanu, ja tos atzīst par bīstamiem, informēja Kononova.
LVC pirmsšķietami spriež, ka konkrētajā situācijā par skādi kompensācija nepienākas, jo koks iepriekš neesot atzīts par bīstamu.
Kononva norādīja: "Ja bojāts īpašums, saimniekiem jāvēršas Valsts policijā, jāfiksē gadījums. Vēlāk policija izsniegs attiecīgo aktu. Ja īpašnieks uzskata, ka vainīgais notikušajā ir uzņēmums LVC, jāvēršas ar iesniegumu LVC. Katrs šāds iesniegums tiek vērtēts atsevišķi, kā arī tiek pieņemts lēmums, izvērtējot visus apstākļus. Līdz ar to arī šajā gadījumā iedzīvotājiem jāvēršas ar iesniegumu LVC."