Pk, 9.12.2022.

FOTO un VIDEO ⟩ Jūrkalnē novērots stāvkrasta nogruvums. Kolkā izlauzti koki ar saknēm

Apollo.lv
Jūrkalnē novērots stāvkrasta nogruvums. Kolkā izlauzti koki ar saknēm
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Ramute Saleniece/Facebook

Sestdien, 29. janvārī, Latvijā plosījās pamatīgs sniegputenis un vētra, kā rezultātā tika nodarīti vairāki postījumi. Ziņu medijs "Apollo.lv" apkopojis sociālajos tīklos pieejamos ierakstus ar aculiecinieku iemūžinātajiem postījumiem.

Vairāki cilvēki sociālajos tīklos dalījušies ar attēliem, kuros redzami vētras postījumi. Ingus Antanovičs novērojis, ka Jūrkalnē noticis stāvkrasta nogruvums.

Savukārt Ramute Saleniece Kolkas piekrastē iemūžinājusi kadrus, kuros redzami nogāzušies koki ar visām saknēm.

Jau ziņots, ka arī svētdien, 30. janvārī, spēkā ir oranžais brīdinājums par spēcīgu sniegputeni un vēju, kas var radīt postījumus. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdināja, ka var būt ietekmēta satiksmes kustība.

Jau ziņots, spēcīgais vējš, kas atbilstoši LVĢMC informācijai visā Latvijā brāzmās sasniedz ātrumu 20-22 metrus sekundē, bet piekrastes teritorijās pat 27 m/s, izraisa bojājumus elektrotīklā, aģentūru LETA informēja AS "Sadales tīkls".

Svētdienas plkst.18 elektroapgāde ir traucēta aptuveni 6800 klientu valsts rietumu un dienvidu daļā. Lielākais atslēgto klientu skaits pašlaik ir Liepājas un Talsu apkārtnē.

"Sadales tīkla" operatīvā darba brigādes strādā pie bojājumu novēršanas, lai iespējami drīz klientiem atjaunotu elektroapgādi.

Uzņēmumā uzsver, ka "Sadales tīkls" nepārtraukti seko līdzi meteorologu prognozēm, vēja pārvietošanās ceļam un monitorē situāciju vidējā sprieguma elektrotīklā. Konstatējot bojājumus, elektroapgāde iespēju robežās tiek atjaunota pa citām elektrolīnijām jau pirms bojājumu novēršanas.

Spēcīgā vēja laikā var lūzt koki un to zari, pārraujot elektrolīniju vadus un radot bīstamas situācijas, kas var apdraudēt cilvēku dzīvību, tādēļ uzņēmums aicina būt īpaši uzmanīgiem un piesardzīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā. Redzot bīstamu situāciju, notikuma vietai tuvoties nedrīkst, bet nekavējoties jāinformē "Sadales tīkls", zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404, vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, zvanot 112.

Situācijai elektrotīklā iedzīvotāji aicināti sekot līdzi "www.sadalestikls.lv" pieejamā digitālajā atslēgumu kartē, kur apkopota informācija par jau reģistrētajiem elektrotīkla bojājumiem. Ja bojājums konkrētā adresē jau ir reģistrēts, tas nozīmē, ka speciālisti pie tā novēršanas jau strādā un tas atkārtoti nav jāpiesaka. Tā tiks atslogots bojājumu pieteikšanas tālrunis, dodot iespēju to operatīvi sazvanīt bīstamās situācijās.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu