Krievijā sākta jauna tiesas prāva pret opozicionāru Navaļniju par 4,2 miljonu eiro "izšķērdēšanu"

Tiesas sēde pret Krievijas opozicionāru Alekseju Navaļniju 15. februārī.

FOTO: DENIS KAMINEV/REUTERS

Labošanas darbu kolonijā Krievijā otrdien, 15. februārī, sākta jauna tiesas prāva pret ieslodzīto Krievijas opozicionāru Alekseju Navaļniju, apsūdzot viņu 4,2 miljonu eiro izšķērdēšanā - naudas, kas saziedota viņa politiskajām organizācijām.

Starptautiskā tiesību organizācija "Amnesty International" nosodījusi šo prāvu kā krāpšanu, norādot, ka žurnālistu vietā to apmeklē cietumsargi.

Ja Navaļnijs tiks notiesāts, viņa ieslodzījums var tikt pagarināts par desmit gadiem.

Navaļnins pērnā gada 17. janvārī tika aizturēts Maskavas Šeremetjevas lidostā pēc atgriešanās no Vācijas, kur viņš vairāk nekā četrus mēnešus ārstējās pēc Krievijā notikušās saindēšanas ar ķīmisko ieroci "Novičok".

Navaļnijs uzskata, ka aiz viņa saindēšanas stāv Kremlis, kas šīs apsūdzības noraidījis.

2021. gada 2. februārī Navaļnijam tika piespriests divarpus gadu ilgs cietumsods par viņam 2014. gadā piespriestā nosacīta cietumsoda noteikumu pārkāpšanu, ārstējoties Vācijā.

Kopš pērnā gada marta vidus Navaļnijs atrodas Vladimiras apgabala Pokrovā 2. labošanas darbu kolonijā.

Jaunā lieta pret Navaļniju tika ierosināta 2020. gada decembrī, kad viņš ārstējās slimnīcā Vācijā.

Izmeklētāji apsūdzējuši Navaļniju par vairāk nekā 4,7 miljonu ASV dolāru (4,2 miljonu eiro) "izšķērdēšanu" un "izmantošanu personiskiem mērķiem" no ziedojumiem viņa politiskajām organizācijām. Maksimālais sods šajās apsūdzībās ir desmit gadi cietumā.

Aktuālākās ziņas