FOTO ⟩ Rīgas centrā iedzīvotāji sien maskēšanās tīklus Ukrainas karavīriem

LETA
Rīgas centrā iedzīvotāji sien maskēšanās tīklus Ukrainas karavīriem
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Maskēšanās tīklu pīšana Ukrainai
Maskēšanās tīklu pīšana Ukrainai Foto: Jānis Škapars/TVNET

Skvērā pie Kongresu nama šodien no plkst.10 līdz 16 norit tērpu mākslinieces Ievas Ādamsones akcija "Elīza", kurā aicina siet maskēšanās tīklus Ukrainas karavīriem.

Kā aģentūru LETA informēja tērpu mākslinieces pārstāve Inese Lukaševska, solidarizējoties ar sievietēm Ukrainā - siet maskēšanās tīklus, kas patlaban ir ļoti nepieciešami Ukrainas karavīriem, latviešu tērpu māksliniece radījusi akciju "Elīza", kurā iesaistījušās jau vairāk kā 1500 sievietes ne tikai no visas Latvijas, bet arī ASV.

Akcijas rīkotāji aicina pievienoties ikvienu interesentu, piedaloties kopīgā maskēšanās tīklu pīšanā.

Lukaševska atzīmēja, ka Datina maskēšanās tīkli ir viena no lietām, kas ir akūti nepieciešami Ukrainas karavīriem ne tikai lai liktu uz uzkabēm, maskētu mašīnas, bruņutehniku, bet arī lai aizsegtu humāno preču kravas.

Akcijas idejas autore tērpu māksliniece Ādamsone stāsta, ka Ukrainā jau ir nonākusi pirmā krava, maskēšanās tīkli vairāk kā 70 metru garumā. Viņa gan uzsvēra, ka projekta tapšanas sākumā nebija cerējusi sagaidīt tik lielu atsaucību, taču patlaban ir jūtams ne tikai milzu atbalsts no brīvprātīgā darba veicējiem, bet arī audumu veikaliem, zvejniekiem, tekstilizstrādājumu uzņēmumiem no visas Latvijas, kuri mērķa vārdā ir gatavi ziedot materiālus.

Ādamsone norādīja, ka patlaban milzīgs skaits sieviešu ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē brīvprātīgo kārtā gatavo auduma strēmeles, pin tīklus, ved audumus vai gatavo mājās audumu strēmeles, nodrošina loģistiku, kā arī konsultē visus pārējos iesaistīties gribētājus, lai to varētu centralizēti darīt ne tikai Rīgā, bet arī reģionos.

Viņa pavēstīja, ka projektā ir iesaistījušies brīvprātīgie no Valmieras, Liepājas, Ventspils, Cēsīm, Jēkabpils un Siguldas. Savu atbalstu sniedz arī pamata un augstākās izglītības mācību iestādes - Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola, Siguldas 1.pamatskola, Latvijas Universitātes sporta un pedagoģijas fakultāte un daudzi citi.

"Taču mūsu vēlme ir neaprobežoties ar dažiem simtiem metru, bet gan sniegt maksimāli iespējamo palīdzību tāpēc aicinām piedalīties publiskā maskēšanās tīklu siešanā ikvienu kuram nav vienaldzīgs notiekošais Ukrainā", pauda Ādamsone.

Maskēšanās tīkli Ukrainai tiks pīti pie Kongresu nama. Iepriekš pieteikšanās nav nepieciešama.

Akcijas nosaukums - "Elīza" - radies no pasakas par meža gulbjiem, kurā tika pīti nātru krekli, lai naktī brāļi nepārvērstos par gulbjiem. Latvijā radītie maskēšanās tīkli ir jau kļuvuši par vienojošu simbolu ne tikai vairākām tautām, bet arī atbalstam cīņā par Ukrainas brīvību, norādīja Lukaševska.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu