Ķegumā jau 13. reizi norisināsies MXGP Pasaules čempionāts motokrosā

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Pauls Jonass MXGP Argentīnas posmā
Pauls Jonass MXGP Argentīnas posmā Foto: Standing Construct Husqvarna Factory Racing

23. un 24. aprīlī "Zelta Zirga" mototrasē Ķegumā jau trīspadsmito reizi norisināsies Pasaules čempionāts motokrosā MXGP.

Šogad Ķegumā motokrosa entuziastus priecēs tādas zvaigznes kā "lidojošais holandietis" Džefrijs Herlings, spāņu talants Horhe Prado, slovēņu brīnumbērns Tims Gajsers, kā arī kaimiņvalsti Lietuvu pārstāvošais Armins Jasikonis, un, protams, Latvijas vadošais braucējs Pauls Jonass, kurš atguvies pēc rokas traumas.

Eiropas čempionāta klasēs savu meistarību centīsies pierādīt brāļi Kārlis un Jānis Reišuļi, Uldis Freibergs un virkne citu jauno braucēju.

Lai gan MXGP un MX2 "Grand Prix" balvas izcīņa svētdien būs galvenais pasākuma notikums, par vērtīgajiem čempionāta kopvērtējuma punktiem nedēļas nogalē cīnīsies arī Eiropas čempionāta EMXOPEN klases, kā arī EMX125 ieskaites braucēji, kuri trasē finālbraucienus sāks jau sestdien.

Sacensības atgriezīsies ierastajā formātā, Eiropas čempionāta sportistiem startējot sestdien un svētdien, bet MXGP klašu braucējiem sestdien notiks kvalifikācijas brauciens un divi finālbraucieni dienu vēlāk – svētdien.

Sacensības sāksies sestdien, 23. aprīlī, kad MXGP un MX2 klašu sportisti aizvadīs laika treniņus un kvalifikācijas braucienus, savukārt EMX125 un EMX OPEN klašu braucēji aizvadīs gan laika treniņus, kas kalpos kā kvalifikācija, gan pirmos finālbraucienus. Laika treniņos sportistiem ir dotas 25 minūtes, lai uzrādītu iespējami labāku apļa laiku, proti, mērotu trasi no starta līdz finišam pēc iespējas ātrāk. Ātrāko apļa laiku īpašnieki attiecīgi ierindojas augstākās vietās, kuras nosaka secību, kādā sportisti dosies pie starta barjeras kvalifikācijas braucienā.

Sekojošais kvalifikācijas brauciens ir 20 minūšu ilga sacīkste, kurā sportisti no brīža, kad krīt starta barjera līdz pat mirklim, kad tiesnesis gaisā pacēlis rūtoto karogu, cenšas ierindoties pēc iespējas augstākā pozīcijā, spēkojoties ar konkurentiem. Kvalifikācijas brauciena rezultāti ir analogi secībai, kādā motosportisti nākamajā dienā stāsies pie starta barjeras.

Svētdien, 24. aprīlī tiks aizvadīts EMX125 klases otrais brauciens, savukārt pēcāk pie starta barjeras stāsies EMM OPEN klases sportisti. Drīz pēc tam sāksies 30 minūtes un divus apļus ilgstošie finālbraucieni MX2 un MXGP klasēm.

Kā pirmie plkst. 13:00 uz pirmā finālbrauciena startu dosies MX2 klases pārstāvji, otrajam finālbraucienam sākoties 16:00, bet 14:00 un 17:00 spēkiem mērosies karaliskajā MXGP klasē startējošie motosportisti. Pēc finālsacensību beigām notiks svinīgas apbalvošanas ceremonijas, kurās labākie atlēti saņems čempionāta piemiņas trofejas un tiks atskaņotas uzvarētāju pārstāvēto valstu himnas.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām