Uz tirdzniecības centra "Domina Shopping" autostāvvietas jumta norisināsies "Vasaras mūzikas festivāls"

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Publicitātes foto

Šodien, 15. jūnijā, ar grupas "Citi Zēni" koncertu tirdzniecības centrā "Domina Shopping" sāksies trīs dienu "Vasaras mūzikas festivāls". Pasākuma producenti informē – sakarā ar laikapstākļiem ir mainīta festivāla norises vieta: visi koncerti notiks tirdzniecības centra C skvērā, iepretim J. Zemitāna tiltam (nevis uz A autostāvvietas jumta).

Tas tiks aizvadīts ar trīs populāru grupu koncertiem: 15. jūnijā uzstāsies grupa "Citi zēni", 16. jūnijā – čellu grupa "Dagamba", bet 17. jūnijā – grupa "Musiqq". Pirms un pēc katra festivāla koncerta īpašo atmosfēru kuplinās un "ballīti iegriezīs" DJ Magnuss Eriņš.

"Vasaras mūzikas festivālu" organizē tirdzniecības centrs "Domina Shopping", koncertus atbalsta "Cēsu alus" un "Rīgas balzams". Informatīvais atbalsts: "JCDecaux", "Visual Media", "Dscreens", "Mediju nams" un "TVNET".

Festivāla atklāšanas vakarā – 15. jūnijā – uzstāsies grupa "Citi zēni", kas ir pēdējā laika karstākais jaunums Latvijas popmūzikas pasaulē. Grupas koncertā tiks apvienoti pop, neo-soul un repa mūzikas žanri tās pirmajos radio singlos. Pašpasludinātie repa prinči un 21.gadsimta popmūzikas dīvas, kuru eksplozīvā dzīvo performanču enerģija un ekscentriskais tēls ir grupas "Citi zēni" pamatā.

Foto: Publicitātes foto

Tā ir sešu cilvēku muzikālā apvienība, kurā muzicē: Jānis Pētersons (vokāls), Dagnis Roziņš (vokāls/saksofons), Reinis Višķeris (taustiņinstrumenti), Krišjānis Ozols (ģitāra), Roberts Memmēns (bass) un Toms Kagainis (bungas). Kopš grupas dibināšanas brīža 2019. gadā "Citi Zēni" ar 2.vietu debitēja aptaujā "Muzikālā banka 2021" un saņēma Mūzikas ierakstu gada balvu "Zelta Mikrofons" par dziesmu "Limuzīns uz krīta".

2022. gada sākumā "Citi zēni" uzvarēja LTV dziesmu konkursā "Supernova" un ieguva iespēju šā gada maijā pārstāvēt Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā Turīnā ar dziesmu "Eat your salad", kas ieguvusi vairāk nekā vienu miljonu klausījumu "Spotify" un "YouTube", kā arī 200 miljonus skatījumu "TikTok" platformā.

Festivāla otrās dienas vakarā 16. jūnijā "Domina Shopping" jumtu pieskandinās čellu grupa "Dagamba". Grupas unikālā skanējuma pamatā ir ideja par mūsdienu tradīciju, veidojot neierastu sadarbību starp dažādiem mūziķiem, atklāt pārsteidzošas, unikālas un iepriekš nedzirdētas nokrāsas. Programmu #LudwigVanRammstein iedvesmojusi Vācijas mūzikas pasaules pazīstamāko un pretrunīgāko pārstāvju – klasiskās mūzikas komponista Ludviga van Bēthovena un grupas "Rammstein" - daiļrade.

Foto: Publicitātes foto

"Šķietami tik atšķirīgi dažādu gadsimtu mūziķi, bet ar tik daudz ko kopīgu – viena valsts, viena valoda un mūzika, kas pārsteidz un lauž stereotipus," atzīst grupas līderis Valters Pūce. Šajā koncertprogrammā Bēthovena mūzika kļūs par rokmūziku, bet "Rammstein" melodijas iegūs akadēmisku skanējumu. Savukārt programmas "Dagamba feat Tschaikovsky" pamatā ir izcilā komponista Pētera Čaikovska daiļrade – protams, netradicionālā skanējumā.

"Čaikovskis, viens no klasiskās mūzikas grandiem, ir klātesošs arī mūsdienās. Viņa mūzika tiek izmantota kino skaņu celiņos un datorspēlēs, savukārt baleta "Riekstkodis" apmeklējums Ziemassvētku laikā ir kļuvis par tradīciju daudzām ģimenēm visā pasaulē. Tāpēc šī programma ir sadarbības projekts ar lielo meistaru, it kā viņš pats joprojām dzīvotu starp mums, tāpat kā dzīvo viņa mūzika," skaidro V. Pūce. Visiem labi pazīstamas melodijas mijiedarbosies ar "Dagamba" oriģinālmūziku, pārkāpjot klasiskos standartus un šķietami neiespējamo padarot iespējamu. "Dagamba" sastāvā muzicē Valters Pūce (čells), Antons Trocjuks (čells), Dainis Tenis (klavieres), Artūrs Jermaks (bungas), Alise Broka (kontrabass).

Bet festivāla noslēdzoši ballīti 17. jūnijā iegriezīs normāli čaļi no "Musiqq". Pirms vairāk nekā desmit gadiem tika ierakstīts pirmais singls "Klimata kontrole", un savu darbību sāka grupa "Musiqq". Šajā laikā ir izdoti četri studijas albumi, pēdējais no tiem – ar nosaukumu "10". Šīs vasaras koncertā uz "Domina Shopping" jumta grupa piedāvās gan zināmās dziesmas, gan skaņdarbus, kas tapuši pēdējā laikā: "Kanēlis un cukurs", "Mēs esam viena koka zari", tāpat arī gaidāmi pavisam jauni pārsteigumi un pirmatskaņojumi. Šajā vakarā "Musiqq" pievienosies paplašinātais mūziķu sastāvs no "MC orķestra": Roberts Rasa (basģitāra), Julians (taustiņi), Uldis Beitiņš (ģitāra) un Anrijs Grinbergs (bungas).

"Iepriekšējais "Musiqq" koncerts uz "Dominas" jumta pagājušā gada vasaras izskaņā bija neaizmirstams, tāpēc ar lielu nepacietību gaidām arī šo "Vasaras mūzikas festivāla" koncertu, kad atkal visiem būs iespēja satikties klātienē un baudīt skaisto skatu virs Rīgas jumtiem, atmosfēru un satikšanos! Aicinām visus, kuri vēlas pabūt pozitīvā gaisotnē, labi atpūsties, izklaidēties, iztrakoties un ieballēt pirms gada īsākās nakts! Laba atmosfēra un silta sirds – tas ir "no desmit – desmit"! Tiekamies putnu lidojuma augstumā," aicina grupa "Musiqq".

Foto: Publicitātes foto

Visu festivāla dienu koncertu sākuma laiks plkst. 19.00. Ieeja no plkst. 18.00. Pirms un pēc koncertiem mūziku spēlēs DJ, kā arī darbosies bārs sadarbībā ar "Cēsu alu" un "Amber Distribution Latvia".

Dina Bunce, t/c "Domina Shopping" direktore: "Fantastiski pavadīts laiks, baudot trīs enerģiskus koncertus un skaisto Rīgas panorāmu – tie ir tikai daži iemesli, kāpēc ir vērts apmeklēt Vasaras mūzikas festivālu "Dominā". Tie būs trīs neaizmirstami jūnija vakari, kas viennozīmīgi ierindosies starp 2022. gada vasaras spilgtākajiem izklaides notikumiem."

Biļetes uz koncertiem, sākot no 21. aprīļa plkst. 12.00, var iegādāties "Biļešu Paradīzes" kasēs un internetā: www.bilesuparadize.lv. Pērkot biļeti "Domina Shopping" Informācijas centrā – 10 % atlaide! Pirmās 100 biļetes uz katru koncertu – 12 EUR, līdz 1. jūnijam – 15 EUR, pēc 1. jūnija – 18 EUR, pasākuma dienā – 20 EUR.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu