Pk, 12.08.2022.

VIDEO ⟩ "Nācu meklēt peļņu, tā arī šeit paliku!" Līdaka par aizvadītajiem gadiem Rīgas zoodārzā

Apollo.lv
"Nācu meklēt peļņu, tā arī šeit paliku!" Līdaka par aizvadītajiem gadiem Rīgas zoodārzā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ingmārs Līdaka
Ingmārs Līdaka Foto: Sintija Zandersone/LETA

Ilggadējais Rīgas Zooloģiskā dārza darbinieks Ingmārs Līdaka pēc vairāk nekā 30 gadu darba atvadījās no savas darbavietas, aiziešanas nianses neatklājot. Taču skaidrs, ka radušās domstarpības ar jauno zoodārza vadību, vēsta raidījums "900 sekundes".

Lauku sētas izglītība kopā ar iegūtajām zināšanām putnu gredzenošanā viņam ļāva uzsākt darbu Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā 1989. gadā.

"Nācu šeit peļņu meklēt, tā es arī paliku. Sākumā uz pusslodzi, bet es uz pusslodzi strādāt neprotu," secināja Rīgas zoodārza bijušais runasvīrs Līdaka.

"Interesantākais laiks jau bija tieši 90. gadu pats sākums. Piedzima zilonīte Zuzīte, kura bija vakaros jāiet barot ar pudeli, kad nebija zoodārzam nekā," atminas Rīgas zoodārza bijušais runasvīrs.

90. gados zoodārzam bija jāmainās. Nācās atteikties no lielajiem dzīvniekiem, jau minētā ziloņu meitene aizceļoja uz Japānu.

Apmeklētāju skaits no 800 000 nokrita līdz 120 000. Līdaka skaidro, ka tagad zoodārzā ir mainījusies arī attieksme pret dzīvniekiem. "Daudz vairāk šobrīd mazu, ļoti interesantu dzīvnieku – kailie smilšracēji, abinieki, rāpuļi, zoodārzs ir kļuvis daudz draudzīgāks dzīvniekam un saprātīgāks."

Video: "900 sekundes" sižets

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu