No Mariupoles rūpnīcas "Azovstaļ" izvesta jauna Ukrainas karavīru grupa

LETA
Foto: EPA/Scanpix

No Mariupoles tērauda rūpnīcas "Azovstaļ" teritorijas otrdien, 17. maijā, tika izvesta jauna Ukrainas karavīru grupa, ziņoja britu informācijas aģentūra "Reuters".

No rūpnīcas teritorijas izbrauca vismaz septiņi autobusi ar Ukrainas karavīriem, un tos pavadīja prokrieviskie bruņotie spēki. Aculiecinieks pavēstīja "Reuters", ka ne visi karavīri autobusos izskatījās ievainoti.

"Reuters", Ukrainas un Krievijas mediji vēlāk ziņoja, ka karavīri aizvesti uz labošanas koloniju Olenivkā, kas atrodas tā sauktās "Doņeckas tautas republikas" separātistu kontrolētajā teritorijā.

Krievijas Izmeklēšanas komiteja otrdienas vakarā paziņoja par plāniem nopratināt pulka "Azov" karavīrus, kas no "Azovstaļ" aizvesti uz Krievijas karaspēka kontrolēto teritoriju. Komiteja arī pastāstīja par vārdā nenosaukta "britu algotņa" nopratināšanu, kura liecībām saskaņā ar Krievijas izmeklētāju ieceri vajadzētu pierādīt Kijevas vainu "Ukrainas režīma organizētā provokācijā" Bučā.

Krievijas Valsts domē ir izskanējuši aicinājumi neatdot Ukrainai pulka "Azov" karavīrus, bet trešdien Valsts domes deputāti izskatīs lēmuma projektu, kas aizliegtu "nacistisko noziedznieku apmaiņu".

Otrdien arī kļuva zināms, ka Krievijas Ģenerālprokuratūra aicinājusi Augstāko tiesu atzīt Ukrainas pulku "Azov" par teroristisku organizāciju un aizliegt tās darbību valsts teritorijā.

Ukrainas karavīri pirmdien sāka atstāt "Azovstaļ", kas bija pēdējais to noturētais objekts Mariupolē. Pirmdien pa humāno koridoru 53 smagi ievainotie tika evakuēti uz medicīnas iestādi Novoazovskā, bet vēl 211 karavīri pa humāno koridoru tika aizvesti uz Olenivku. Gan Novoazovska, gan Olenivka atrodas Krievijas okupētajā teritorijā. Pēc Ukrainas amatpersonu sacītā, evakuētos "Azovstaļ" aizstāvjus vēlāk paredzēts apmainīt pret Ukrainas sagūstītajiem Krievijas karavīriem.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu