Jūnija beigās Lielbritānijā latviešu festivālā uzstāsies "Prāta vētra"

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Publicitātes foto

No 24. jūnija līdz 26. jūnijam Lielbritānijā notiks organizācijas "Bērzes strazdu" rīkotais Jāņu festivāls, kurā uzstāsies grupa "Prāta vētra", informēja organizācijas pārstāvis Ģirts Lerhs.

Festivālā uzstāsies Arstarulsmirus, grupa "Credo", "Labvēlīgais tips", Kaspars Upacieris, Diona Liepiņa un "Chaina", kā arī grupa "Mazie rakari".

Lerhs atzīmē, ka divus gadus Jāņu festivāls notika virtuālā vidē, kad pasaulē pandēmijas dēļ bija ierobežojumi un tika liegtas cilvēku satikšanās un kopīgas iespējas līgošanai.

Pēc viņa paustā, atzīmējot desmito jubilejas festivālu, "Bērzes strazdu" komanda šogad ir parūpējusies, lai festivāla programma būs visaptveroša. Ir padomāts par sportiskām atpūtas iespējām. Ikviens varēs piedalīties zolītes un novusa turnīrā un citās sporta aktivitātēs, tai skaitā ikgadējā virves vilkšanā.

Tāpat apmeklētājiem būs iespēja ne tikai izgaršot un izbaudīt latviešu ēdienus un dzērienus, īpaši paredzētā teltī varēs noskatīties jaunākās latviešu režisoru spēlfilmas - "Dvēseļu putenis", "Tizlenes" un animācijas filmu "Lote no izgudrotāju ciema".

Atzīmējot saulgriežu tradīcijas, tiks kurts Jāņu ugunskurs, lai līgotāji vienotos kopīgās līgo dziesmās un dejās, kas turpināsies līdz saulrietam. Katra festivāla sastāvdaļa ir kultūras programma "Līgotava", kurā tiek koptas latviešu Jāņu vakara tradīcijas. Tās tiek īstenotas kopā ar Latvijas Ārlietu ministriju un Latvijas vēstniecību Lielbritānijā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu