Bokseris Mairis Briedis vēlēšanās startēs no partijas "Saskaņa" saraksta

Latvijas bokseris Mairis Briedis atklātā treniņa laikā biedrības "Shiholay Boxing" zālē.
Latvijas bokseris Mairis Briedis atklātā treniņa laikā biedrības "Shiholay Boxing" zālē. Foto: Paula Čurkste/LETA

Bokseris Mairis Briedis kandidēs 14. Saeimas vēlēšanās un startēs no partijas "Saskaņa" saraksta, apstiprina politiskais spēks.

Sarakstu Rīgā ievadīs "Saskaņas" līderis un ilglaicīgs Saeimas deputāts Jānis Urbanovičs, Kurzemē - partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētāja biedrs Valērijs Agešins, Latgalē - Saeimas deputāte Regīna Ločmele, Vidzemē - no Saeimas aizgājušais Ivars Zariņš. Savukārt Zemgalē kā pirmais numurs startēs zvērināts advokāts Aleksandrs Kazačkovs, kurš tostarp iepriekš bijis partijas "Republika" valdes loceklis un līdzdibinātājs. Viņam sarakstā sekos parlamentārietis Vitālijs Orlovs.

No esošajiem 18 "Saskaņas" Saeimas frakcijas deputātiem 14.Saeimā kopumā cer iekļūt 16, jo gaidāmajās vēlēšanās nolēmusi nestartēt Inga Goldberga un Vladimirs Nikonovs.

No pašvaldību domēm sarakstā iekļauta, piemēram, Rīgas domes deputāti Anna Vladova, Igors Solomatins, Andrejs Kozlovs un Raimonds Rubiks.

Tomēr pieredzējušu politiķu vidū ir arī jaunpienācēji, piemēram, Rīgā kā trešais pēc Urbanoviča un Saeimas sekretāra Andreja Klementjeva startēs bokseris Mairis Briedis, kā 13. - laikraksta "Vesti Segodnja" apskatnieks Abiks Elkins.

Jau ziņots, ka Briedis pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā tika kritizēts par to, ka sociālajos medijos publicēja ierakstu, kurā Krievijas izraisītajā karā Ukrainā "nenostājas nevienā pusē" un vainoja medijus karadarbības, viņaprāt, nepareizā atspoguļošanā. Tāpat Briedis ticis kritizēts arī par to, ka neatbalsta padomju armijai veltītā pieminekļa Uzvaras parkā nojaukšanu.

Briedis iepriekš saņēmis arī sabiedrības nosodījumu par to, ka sociālajos medijs dalās ar Baltkrievijas pašpasludinātā prezidenta Aleksandra Lukašenko un vakcīnskeptiķu video.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu