"Gazprom" paziņo par gāzes piegādes pārtraukšanu Latvijai (3)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: EPA/Scanpix

Krievijas gāzes ražotājs "Gazprom" paziņojis, ka pārtrauc gāzes piegādi Latvijai, apsūdzot to gāzes izņemšanas nosacījumu pārkāpšanā, vēsta raidorganizācija "Deutsche Welle".

Krievija jau ir pārtraukusi gāzes piegādes Polijai, Bulgārijai, Somijai, Nīderlandei un Dānijai, kuras atteicās maksāt par gāzi rubļos.

"Gazprom" nācis klajā ar šādu paziņojumu pēc tam, kad "Latvijas gāze" norādīja, ka uzņēmums pērk gāzi no Krievijas, taču maksā eiro, nevis rubļos.

Jau ziņots, ka Valsts drošības dienesta (VDD) redzeslokā nokļuvusi informācija, ka uzņēmums "Latvijas gāze" ir atsācis iegādāties gāzi no Krievijas.

VDD atbilstoši savai kompetencei regulāri veic pārbaudes par iespējamiem sankciju pārkāpumiem. "Minētā informācija ir VDD redzeslokā, tomēr to šobrīd atturēsimies komentēt," norādīja dienestā.

"Latvijas gāze" nav vienīgais tirgotājs, kas iegādājas un saņem dabasgāzi Baltijas reģionā no Krievijas, liecina kompānijas paziņojums biržai "Nasdaq Riga".

"Latvijas gāze" paziņojumā uzsver, ka 14.jūlijā Saeimā pieņemtie grozījumi Enerģētikas likumā paredz, ka Krievijas dabasgāzes piegādes Latvijā būs aizliegtas tikai no 2023.gada 1.janvāra. Līdz šim datumam dabasgāzes piegādes no Krievijas ir atļautas.

Uzņēmums skaidro, ka patlaban savas saimnieciskās darbības ietvaros iegādājas dabasgāzi no citiem piegādātājiem, veicot norēķinus eiro valūtā atbilstoši Latvijā spēkā esošā normatīvā regulējuma prasībām. Dabasgāzes piegādes no Krievijas "Gazprom" nenotiek.

"Latvijas gāzes" koncerna auditētais apgrozījums 2021.gadā bija 583,342 miljoni eiro, kas ir 3,1 reizi vairāk nekā 2020.gadā, bet kompānijas peļņa samazinājās 3,4 reizes - līdz 3,24 miljoniem eiro.

"Latvijas gāzes" lielākie akcionāri ir Krievijas "Gazprom" (34%), kā arī "Marguerite Gas II.S.a.r.l." (28,97%), "Uniper Ruhrgas International GmbH" (18,26%) un SIA "Itera Latvija (16%). "Latvijas gāzes" akcijas kotē biržā "Nasdaq Riga".

Komentāri (3)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu