Pk, 27.01.2023.

"Bija tiešsaistē pirms 43 minūtēm..." Latviešu studente Lielbritānijas kopmītnē laupījusi sev dzīvību

Apollo.lv
"Bija tiešsaistē pirms 43 minūtēm..." Latviešu studente Lielbritānijas kopmītnē laupījusi sev dzīvību
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: KieferPix/Shutterstock

Lielbritānijā "daudzsološa studente" no Latvijas maijā laupīja sev dzīvību. Tagad izmeklēšanā atklātas jaunas detaļas par traģisko gadījumu, ziņo britu medijs "My London".

Traģēdija notikusi šī gada 10. maijā.

Sievieti atrada mirušu Austrumlondonas universitātes studentu kopmītnēs. Šajā universitātē jauniete studēja jurisprudenci un kriminoloģiju.

21 gadu vecā studente neilgi pirms tam bija atgriezusies no brīvdienām Latvijā, kur pavadīja 10 dienas kopā ar māsu un tēvu.

Izmeklēšanā tika noskaidrots, ka sieviete tobrīd runāja par nākotni, piemēram, "kādu mājdzīvnieku viņa vēlas un ka viņa gribētu kādu dienu apprecēties ar kādu latviešu puisi".

Viņas māsa emocionālā paziņojumā raksturoja sievieti kā savu "dvēseles radinieci" un sacīja, ka viņas izbaudīja ceļojumu uz Latviju, iepazīstot Vecrīgu un apciemojot vecvecākus. Viņa norādīja, ka sieviete atvaļinājuma laikā bijusi "klātesoša un darbīga", katru dienu pavadījusi vairākas stundas, strādājot pie prezentācijas universitātē.

Foto: Ekrānuzņēmums no "Google Maps"

Tiesā izskanēja, ka sieviete kopā ar māti un māsu pārcēlās uz Lielbritāniju, kad sievietei bija 10 gadi. Viņai bija grūti iekārtoties jaunajā dzīvesvietā, un viņai pietrūka ģimenes un draugu.

Māsa viņu raksturoja kā jaunu meiteni ar vairākiem hobijiem, taču piebilda, ka sievietei bija grūti piedalīties ārpusskolas aktivitātēs, jo "vietējā apkārtnē nebija radošu pulciņu".

"Viņa arī ļoti bieži trenējās un lasīja daudz grāmatu. Es redzēju, ka viņa slikti iederas Lielbritānijas bērnu vidū, jo viņi bija pievērsušies vulgārākām lietām. Sieviete ļoti iebilda pret alkohola lietošanu, smēķēšanu un naktsklubiem," saka māsa.

Tāpat tiesā izskanēja, ka sieviete bija "emocionāli līdzsvarota" un abas māsas, kurām bija viena gada starpība, katru dienu esot viena ar otru sazinājušās.

Dienā, kad sieviete lidoja atpakaļ uz Lielbritāniju un māsas lidostā šķīrās, sieviete izskatījās "laimīga" un labi atpūtusies. Tomēr nākamās trīs dienas viņa neatbildēja uz ģimenes īsziņām. Pēc divām dienām māsa lūdza sieviete atsūtīt emocijikonu un pēc tam lūdza viņu sazināties ar mammu, pirms viņa nosūta e-pastu universitātei, lai lūgtu darbiniekus pārliecināties, vai sievietei viss ir kārtībā.

E-pasta vēstulē Austrumlondonas Universitātes labklājības dienesta pārstāvjiem viņas māsa norādīja, ka trīs dienas nav saņemtas nekādas ziņas no sievietes. Tāpat viņa vēstulē minējusi, ka māsai iepriekš esot bijušas pašnāvnieciskas domas. 

Vēlāk māsa un viņas dzīvesbiedrs nolēma 10. maija rītā apmeklēt studentu kopmītni, jo pamanīja, ka sieviete savos sociālo tīklu kontos ir tiešsaistē.

"Joprojām bija redzams, ka viņa ir tiešsaistē, tāpēc es vairs nebiju satraukusies, bet tikai dusmīga," sacīja māsa.

"Tur bija rakstīts, ka viņa bija tiešsaistē pirms 43 minūtēm, bet tad es ieraudzīju policiju un mediķu brigādi."

Vēlāk atklājās, ka sievietes telefons bija nonācis policijas rīcībā, un tieši likumsargi bija tie, kas viņas māsai lika domāt, ka viņas māsa tobrīd lieto soctīklus. Sievietes ķermeni atrada apsardzes darbinieks un universitātes pārstāvis, kurš bija informēts par iepriekšminēto e-pastu.

Universitātes darbinieks tiesā norādīja, ka sieviete pēdējo reizi piekļuves atslēgu ēkai izmantoja 7. maijā un ka pirms viņas māsas e-pasta nosūtīšanas sieviete nebija nonākusi universitātes labklājības dienesta redzeslokā.

Sieviete, kura vēlējās kļūt par tiesu psiholoģi, labi mācījās un netika uzskatīta par "emocionāli trauslu" personu.

Pēc tam, kad tika atrasts viņas "acīmredzami mirušais" ķermenis, ieradās Londonas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi. Sieviete tika atzīta par mirušu. Arī policija ieradās notikuma vietā un norādīja, ka "uz ķermeņa vai notikuma vietā nebija nekā tāda, kas varētu radīt aizdomas".

Uz latvietes rakstāmgalda tika atrasta arī pašnāvības vēstule, kurā bija uzrakstīta "pateicība mīļajiem par atbalstu".

Pēcnāves ekspertīzē sievietes organismā netika konstatētas narkotikas vai alkohols. Izmeklēšanā, pamatojoties uz pierādījumiem, tika secināts, ka notikusi pašnāvība, ziņo medijs.

Ja jūs nomāc domas par pašnāvību, nekavējoties meklējiet palīdzību!

  • Krīžu un konsultāciju centra "Skalbes" uzticības tālrunis - 67222922 vai 27722292.
  • www.nenoversies.lv sadaļa "Palīdzība".
  • VBTAI Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis - 116111.
  • Forums pašnāvību novēršanai "Stāsti un dzīvo" -  www.stastiundzivo.lv 
  • Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests - 113.
Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu