Pk, 19.08.2022.

Ukrainas izlūkdienests: Daži Putina tuvākā loka cilvēki ir panikā par viņa veselību

Apollo.lv
Ukrainas izlūkdienests: Daži Putina tuvākā loka cilvēki ir panikā par viņa veselību
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 9
Vladimirs Putins.
Vladimirs Putins. Foto: AP/Scanpix

Krievijas prezidentam un kara noziedzniekam Vladimiram Putinam ir veselības problēmas, atsaucoties uz avotiem Maskavā, laikrakstam "The Telepgraph" sacīja Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes pārstāvis Vadims Skibickis.

Pēc amatpersonas teiktā, Kremļa saimnieka "veselība nav labā stāvoklī - ne fiziski, ne garīgi". Daži Putina tuvākā loka cilvēki ir "panikā par viņa veselību un pēdējā laikā pieņemtajiem lēmumiem".

Skibickis intervijā arī neizslēdza iespēju, ka Putins izmanto dubultniekus.

Tikmēr bijušais ASV Valsts departamenta īpašais pārstāvis Ukrainā Kurts Volkers 8. jūlijā publicētā intervijā sacīja, ka par Putina veselības stāvokļa pasliktināšanos liecina "vairākas pazīmes". 

"Iespējams, tas pat varētu būt viens no iemesliem, kāpēc viņš šobrīd tik spītīgi cenšas atņemt Ukrainai teritorijas. Viņš vēlas, lai tā būtu daļa no viņa personīgā mantojuma," pieļāva ASV amatpersona.

Pēdējo mēnešu laikā medijos vairākkārt parādījušies pieņēmumi par Putina veselības pasliktināšanos.

Jūnija sākumā amerikāņu žurnāls "Newsweek", atsaucoties uz informētiem avotiem, ziņoja, ka Krievijas prezidents aprīlī izgājis vēža ārstēšanas kursu, norādot, ka tas bijis vēža progresējošas formas ārstēšanas kurss.

Žurnāls runājis ar trim ASV izlūkdienestu pārstāvjiem, kas iepazinušies ar maija beigās sagatavotu slepenu ASV izlūkošanas kopienas ziņojumu.

"Newsweek" arī norāda, ka atbilstoši ziņojumā teiktajam pret Putinu vēl martā sarīkots atentāts.

"Putina tvēriens ir spēcīgs, bet vairs ne absolūts," sacījis viens no "Newsweek" sarunbiedriem. "Visas viņa Kremļa valdīšanas laikā cīņa nekad nav bijusi tik intensīva, visi jūt, ka gals ir tuvu."

Visi trīs žurnāla avoti - ASV Nacionālās izlūkošanas pārvaldes (ODNI) pārstāvis, Gaisa spēku vecākais virsnieks un Pentagona izlūkošanas pārvaldes (DIA) pārstāvis - uzsvēruši, ka Krievijas līdera izolācijas dēļ ASV specdienesti nevar sniegt precīzu vērtējumu par Putina veselību.

"Viens no labākajiem mūsu izlūkinformācijas avotiem, [Putina] kontakti ar trešajām personām, lielā mērā izsīcis Ukrainas kara rezultātā," sacījis DIA darbinieks.

"Putinam bijis maz tikšanos ar ārvalstu līderiem," viņš norādījis, piebilstot, ka līdz ar to liegta piekļuve informācijai, ko dažkārt var iegūt personīgu tikšanos gaitā.

"Putina izolācija tādējādi paaugstinājusi spekulāciju līmeni," viņš atzinis.

"Mums ir jāsaprot, kāda ietekme ir centieniem pieņemt vēlamo par esošo," savukārt sacījis Gaisa spēku virsnieks.

"Mēs šo smago mācību apguvām, vai varbūt arī neapguvām, situācijā ar Osamu bin Ladenu un Sadamu Huseinu," viņš piebildis.

Cita starpā pētnieciskās žurnālistikas izdevums "Projekt" vēstīja, ka Krievijas prezidentu bieži apmeklē ārsts, kas specializējas onkoloģisko slimību ķirurģiskā ārstēšanā. Šis ārsts pie Putina uz Sočiem lidojis vismaz 35 reizes, vēstīja "Projekt".

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu