VIDEO Latvijā nogādāti Ukrainas karā smagi cietušie. RAKUS informē par ārstēšanu

Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Reuters/ScanPix

Latvijā ārstēšanai nogādāti Ukrainas karā smagi cietušie,  informēja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) preses sekretāre Ilga Namniece. Šodien plkst. 14.00 notiks preses konference, kuru būs iespējams vērot arī portālā "Apollo.lv".

Minētie pacienti Latvijā saņems ilgtermiņa ārstēšanas kursu un rehabilitācijas programmu.

Tiešraide: preses konference

Vairāk informācijas par Ukrainas karā smagi cietušo ārstēšanu Latvijā plānots sniegt pirmdienas pēcpusdienā sarīkotā preses konferencē RAKUS helikoptera laukumā aiz stacionāra "Gaiļezers". Pasākumā piedalīsies Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko, veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP), Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs, Traumatoloģijas un ortopēdijas klīnikas vadītājs Andris Vilkmanis, Nacionālā Rehabilitācijas Centra "Vaivari" valdes priekšsēdētāja Anda Nulle un Labdarības organizācijas "M-Help.com" direktors Arvis Rekets.

Pavļuts informēs par sākto ilgtermiņa valsts apmaksāto ārstēšanas un rehabilitācijas programmu Ukrainas karā smagi cietušajiem un pastāstīs detalizētāk, kā turpmāk paredzēts īstenot šo palīdzības programmu.

Tāpat mediju pārstāvjiem tiks sniegta informācija par pirmajiem RAKUS nogādātajiem Ukrainas karā cietušajiem pacientiem - kādus ievainojumus viņi ir guvuši un kādu ārstēšanu un rehabilitāciju saņems šie pacienti.

Tāpat žurnālistiem būs iespēja apskatīt smagi cietušo pārvadāšanai pielāgoto autobusu un dzirdēt īsu stāstījumu, kā tika īstenota sadarbība no ieceres brīža līdz šodienai.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu