Sv, 27.11.2022.

"Labāk ir padoties, nevis tikt nogalinātam." Zelenskis sola, ka ukraiņi civilizēti parūpēsies par dezertējušajiem Krievijas karavīriem

Apollo.lv
"Labāk ir padoties, nevis tikt nogalinātam." Zelenskis sola, ka ukraiņi civilizēti parūpēsies par dezertējušajiem Krievijas karavīriem
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. Foto: AP/Scanpix

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis solījis, ka Krievijas karavīri, kuri būs padevušies Ukrainas gūstā, tiks aprūpēti "civilizētā veidā", svētdien, 25. septembrī, raksta britu raidsabiedrība BBC.

Viņš arī savā ikvakara uzrunā mudinājis Krievijas karavīrus padoties vai arī - mukt prom.

"Labāk ir padoties, nevis tikt nogalinātam ar mūsu ieročiem," tā pauda Zelenskis.

Kā atgādina BBC, Krievijas diktators Vladimirs Putins parakstīja likumu, kas palielina sodu tiem Krievijas karavīriem, kas dezertē vai arī - nepilda pavēles.

Kā vēstīts, 21. septembra rītā Putins paziņoja, ka Krievijā tiek izsludināta daļēja mobilizācija bruņotajos spēkos.

Pēc viņa teiktā, tiks mobilizēti tikai tie pilsoņi, kuri ir bruņoto spēku rezervē, un pirmām kārtām tie, kuri dienējuši bruņotajos spēkos, kuriem ir konkrētas militārās specialitātes un atbilstoša pieredze. Iesauktie pirms nosūtīšanas uz vienību izies papildu militāro sagatavošanu.

Savukārt medijs ŅNovaja Gazeta Jevropa", atsaucoties uz avotu Krievijas prezidenta administrācijā, vēstīja, ka Putina šonedēļ parakstītā daļējās mobilizācijas rīkojuma nepubliskotajā 7. punktā teikts, ka mobilizēt paredzēts līdz vienam miljonam cilvēku.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu