Putins nevar nospiest vienu pogu, lai sāktu apokalipsi. Tur ir vairāki apstiprinājumi - aizsardzības ministrs, ģenerālštāba priekšnieks, Stratēģisko raķešu spēku komandieris, un tad pavēle tiek nodota divīzijām, kurās atrodas ieroču nesēji, un tad izpildītājiem."
Kočetkovs sacīja, ka galu galā ir nepieciešami pieci līdz seši posmi, no kuriem katrs prasa apstiprinājumu un īpašu kodu ieviešanu. Pēc viņa domām, iespējamība, ka apstiprinājums notiks visos posmos, ir minimāla. Tajā pašā laikā maz ticams, ka šāda pavēle tiks realizēta izpildītāju līmenī, ja runa ir par uzbrukumu Ukrainai, jo tur atrodas Krievijas karaspēks un tas ir "trieciens savējiem".
Kā piemēru eksperts minēja eksperimentu, kura mērķis bija imitēt uzbrukumu PSRS Aukstā kara laikā. Viņš teica, ka toreiz starta pozīcijās pēc pavēles pogas vienlaicīgi vajadzēja nospiest diviem virsniekiem. Tikai 25 procentiem virsnieku tas izdevās.
Ar cik dalībniekiem tika veikts eksperiments, eksperts nenorādīja. Tomēr viņš piebilda, ka tagad šīs pavēles izpildes iespējamība ir vēl mazāka, jo maz ticams, ka kāds virsnieks "redz jēgu sākt kodolkaru ar triecienu pret savu tautu".
Tomēr, ja tiek fiksēts, ka Krievijas nosacītā ienaidnieka valsts palaidīs kodolieročus, visiem posmiem ir jānotiek pusstundas laikā. Ja šādu draudu nav un runa ir par preventīvu triecienu, tad šo laiku var pagarināt, skaidro eksperts.
Kočetkovs atgādināja, ka ASV jau ir informējušas Kremli par savām tiesībām reaģēt uz ieroču kustību, tostarp preventīvi iznīcināt transportētās kodolgalviņas ar raķetēm un precīzi vadāmiem ieročiem. Viņš apgalvo, ka Kremlim ir nodota arī cita informācija: