Ķīnas basketbolistes pēc 28 gadu pauzes sasniedz PK pusfinālu

Ķīnas izlases basketbolistes
Ķīnas izlases basketbolistes Foto: AFP/SCANPIX

Ķīnas basketbolistes ceturtdien Pasaules kausa ceturtdaļfinālā izcīnīja uzvaru, sasniedzot pusfinālu pēc 28 gadu pārtraukuma.

Ceturtdaļfinālā Ķīna ar rezultātu 85:71 (25:25, 25:14, 16:19, 19:13) guva panākumu pār Franciju.

Uzvarētāju rindās Menga Li ar 23 gūtajiem punktiem bija rezultatīvākā, kamēr vēl 18 punktus un piecas rezultatīvas piespēles pievienoja Sidzina Huana, bet Sjui Haņa sakrāja 13 punktus un deviņas atlēkušās bumbas.

Franciju no zaudējuma neglāba Marine Fotu, kura guva 19 punktus, un Gabijas Viljamsas 17 gūtie punkti.

Pēdējos reizi Ķīnai izdevās iekļūt Pasaules kausa pusfinālā 1994.gadā, kad ķīnietes izcīnīja sudraba godalgas, finālā atzīstot Brazīlijas pārākumu. Kopā Ķīnas basketbolistes Pasaules kausa pusfinālā ir iekļuvušas trīs reizes, izdarot to arī 1983.gadā.

Noslēdzošajā ceturtdaļfināla mačā šodien mājinieces austrālietes tiksies ar Beļģiju.

Jau ziņots, ka citās ceturtdaļfināla spēlēs ASV komanda uzvarēja serbietes ar 88:55, bet Kanādas izlase pieveica puertorikānietes ar 79:60. Abas uzvarētājas tiksies pusfinālā, kas notiks 30.septembrī.

Cīņa par bronzas godalgām un fināls notiks 1.oktobrī.

Iepriekšējā Pasaules kausā 2018.gadā triumfēja ASV basketbolistes, kuras kopumā uzvarējušas desmit no 18 turnīriem.