Sv, 27.11.2022.

Kā sasildities aukstā mājā? Vērtīga pieredze un trakas idejas

Kā sasildities aukstā mājā? Vērtīga pieredze un trakas idejas
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 4
Foto: Lenar Nigmatullin/shutterstock

Apkures sezona šogad sākas lēni. Kā sagaidīt brīdi, kad radiatoros līksmi ieburbuļos karstais ūdens? Tiem, kuriem mājās ir centralizētā apkure, nekādi tropi gan nedraud tik un tā, jo Ekonomikas ministrija lēmusi, ka apkures temperatūra šosezon būs +19 grādi, tiks samazināta arī karstā ūdens temperatūra. Kā komfortablāk pārziemot? Aptaujāju cilvēkus ar dažādām salības pakāpēm.

Jāteic, ka salšanas jautājumos mūsu vidū vienprātības nav. Daži no apkures turas tālāk kā no grēka – un ne tikai rēķinu dēļ. Baiba, piemēram, ir īsts ronis: "Man jau kuro ziemu istabā ir izslēgti radiatori un logs bieži vēdināšanas režīmā. Un es pati T kreklā un plikām kājām pa grīdu." Arī Viesturu aukstums nebaida: "Neesmu salīgs, domāju, ka izturēšu. Varu arī T kreklā staigāt, kaut vai putenī iziet pastaigāties."

Inita uzskata, ka +19 grādi ir silts: "Man pašlaik mājā 17. Domāju, vai uzvilkt vilnas zeķes, vai iet uz šķūni pēc malkas. Zeķes bija tuvāk."

Kur vienam silti, otram dvēsele nosalst! Ieva, kura dzīvo Francijā, saka tā: "Ja mājās nav vismaz 23 grādi, man ir sajūta, ka ir izsalusi dvēsele. Mums apkure ir vesels ģimenes skandāls, jo Francijā viņiem liekas, ka 18 grādi ir okei. Vienreiz man piegriezās, nopirku mājas zābakus, bezjēgā siltu jaku, satinos šallēs, ak jā, vēl iepirku tvaiku elpojamo mašīnīti, lai vismaz vienreiz dienā ieelpotu siltumu. Tādiem kā man ziemas mēnešos atliek sastingt kā ķirzakai.

Protams, ja vajag, to var pieciest kādu brīdi, bet dvēseles kambaros baigais caurvējš."

Arī Zanei ziema nav mīļākais gadalaiks: "Aukstā telpā es hibernēšu. Sastingšu mazkustīgā bezdomu stāvoklī. Un tā līdz ziedonim."

Kaķis kā termofors

Ziema šogad būšot barga, ziņo mājdzīvnieku īpašnieki.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu