VIDEO ⟩ Latviešu mūziķi velta dziesmu aizsaulē aizgājušajiem grupas "Linga" mūziķiem – Gvido Lingam un Edgaram Ķauķim

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Klausītāju vērtējumam nodota veltījuma dziesma taisaulē aizgājušajiem grupas "Linga" mūziķiem – Edgaram Ķauķim un Gvido Lingam. Jaunais singls ir kaverversija grupas "Linga" dziesmai “Pamestie”, un tam tapis arī videoklips.

""Pamestie" nav jāuztver kā tiešs veltījums minētajiem mūziķiem, jo arī dziesmas jaunajā versijā vispārīgi vēstīts par likteņa varā pamestajiem," skaidroja režisors Reinis Janulis, kurš video filmēja ASV un Meksikā.

"Ceļojot pa dažādām zemēm, esam pamanījuši, ka katrā sabiedrībā ir novērojama vienaldzība pret līdzcilvēkiem," saka mūziķis Gints Cālītis.

"Daudziem neinteresē, kas notiek ar citu dzīvi, ko viņi dara, ar ko aizraujas un kā tērē savu lielāko bagātību – laiku. Bieži vien, ja laikus “nesniedzam roku”, tad pazaudējam arī sev tuvos."

"Kāds mūs šeit ir atsūtījis, lai ikviens varētu veikt kādu patiesībā ļoti svarīgu uzdevumu," par dziesmas un klipa ideju turpina mūziķis Ronalds Briežkalns.

"Piemēram, satikt kādu sev svarīgu cilvēku biežāk un pajautāt, kā viņam patiesībā sokas."

Gints Cālītis ir dziedātājs un ģitārists, kurš arī pats darbojies grupā "Linga" kopā ar tēvu Armandu Cālīti.

Ar segvārdu Floyds viņš piedalījās TV šovā "Talantu fabrikas muzikālais teātris", bet pēcāk nodibināja savu rokgrupu “F..K Popularity”, kurā spēlēja arī Ronalds.

Pēcāk Gints pievērsās skaņu cilpu mākslai un kļuva par Loopmaster. Viņš piedalījās arī TV šovā "OKartes skatuve", kur dibināja grupu "Zvaigžņu zagļi".

Arī tajā līdzdarbojās Ronalds Briežkalns, kurš zināms gan kā godalgots bundzinieks, gan kā mūzikas producents un grupas "Nowhere in Space" dalībnieks. Abi ik pa laikam sastrādājas jau vairāk nekā desmit gadus.

"Apollo.lv" jau vēstīja, ka 2021. gada 20. decembra rītā mūžībā tika aizsaukts 51 gadu vecais rokmūziķis Gvido Linga. 20. Kā mūziķa oficiālais nāves iemesls medicīniskajā izziņā norādīts - sirds aritmija, plaušu un sirds mazspēja, pēcreanimācijas sindroms.

2019. gada 25. septembrī pāragri mūžībā devās grupas "Linga" ģitārists Edgars Ķauķis jeb Melnais, par mūziķa nāvi paziņoja grupas dalībnieks Svens Linga. "Šī ir skumja diena man un visiem pārējiem, kas pazina Edgaru Ķauķi jeb Melno... Melnā ģitārai šodien pārtrūka stīgas," viņš rakstīja sociālajā tīklā "Facebook".

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu