P, 20.03.2023.

Valainis: Sarunās par koalīcijas veidošanu šobrīd notiek tikai cīņa par varu

LETA
Valainis: Sarunās par koalīcijas veidošanu šobrīd notiek tikai cīņa par varu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 4
Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputāts Viktors Valainis.
Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputāts Viktors Valainis. Foto: Edijs Pālens/LETA

Šobrīd sarunās par jaunās koalīcijas izveidi notiek tikai cīņa par varu, kā arī amatiem un personīgu ambīciju apmierināšanu, Latvijas Radio norāda Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputāts Viktors Valainis. ZZS varētu palikt opozīcijā, jo pašlaik netiek aicināta uz šīm sarunām.

Valaiņa skatījumā, "Jaunās vienotības" (JV) premjera amata kandidāts Krišjānis Kariņš ar "Progresīvo" "ievilkšanu valdībā tikai un vienīgi mēģina nostiprināt savu krēslu".

Valainis pauda pārliecību, ka vienīgā rīcībspējīgā valdība būšot tāda, kurā iekļaušot ZZS, bet tieši neatbildēja uz jautājumu, kādas redz savas iespējas nokļūt valdošajā koalīcijā, ņemot vērā citu partiju noraidošo attieksmi.

ZZS politiķis atkārtoti paziņoja, ka viņa pārstāvētais politiskais spēks neatteiksies no sadarbības ar koruptīvos noziegumos tiesājamo, ASV sankciju sarakstos iekļauto Ventspils politiķi Aivaru Lembergu, jo tā būtu nostāšanās pret saviem vēlētājiem.

Pašlaik rit koalīcijas veidošanas sarunas, kurās aktuālākais jautājums ir, vai JV, Nacionālā apvienība (NA) un "Apvienotais saraksts" (AS) sadarbosies ar partiju "Progresīvie". JV sarunās vairāk aizstāv plašākas koalīcijas veidošanu, savukārt NA un AS ir visai noraidoša attieksme pret "Progresīvajiem", piesaucot ideoloģiskas pretrunas.

14. Saeimas vēlēšanās labāko rezultātu sasniedza "Jaunā vienotība", kura nākamajā Saeimā ieguvusi 26 mandātus, seko Zaļo un zemnieku savienība - 16, "Apvienotais saraksts" - 15, Nacionālā apvienība - 13, "Stabilitātei!" - 11, "Progresīvie" - 10 un "Latvija pirmajā vietā", kura ieguvusi deviņus mandātus.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu