Krievija vervē bijušos Afganistānas karavīrus karam Ukrainā, ziņo laikraksts

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Attēls ilustratīvs.
Attēls ilustratīvs. Foto: Bumble Dee/Shutterstock

Agresorvalsts Krievija mēģina savervēt bijušos Afganistānas armijas karavīrus sava karaspēka papildināšanai Ukrainā, atsaucoties uz saviem avotiem, vēsta amerikāņu žurnāls "Foreign Policy".

Žurnāls vēsta, ka bijušie Afganistānas armijas elites vienības karavīri, kurus apmācījuši ASV un Lielbritānijas instruktori, saņem piedāvājumus par dāsnu atlīdzību pievienoties Krievijas karaspēkam Ukrainā.

Nav zināms, kā vārdā vervētāji rīkojas, taču žurnāla avoti liecina, ka aiz šiem mēģinājumiem stāv Krievijas algotņu organizācija "Vagner".

Viens no bijušajiem Afganistānas armijas elites vienības kapteiņiem "Foreign Policy" sacīja, ka viņš palīdzējis vairākiem bijušajiem kolēģiem sazināties ar vervētāju, kurš noorganizējis viņiem lidojumu uz Teherānu, kur atrodas viņa birojs. No turienes viņi tālāk lidojuši uz Krieviju.

Afganistānā varētu atrasties 20 000 līdz 30 000 bijušo Afganistānas armijas elites vienības karavīru, kuri nespēja evakuēties uz Rietumvalstīm pēc tam, kad Afganistānā 2021.gada augustā varu sagrāba talibi.

Daudzi no viņiem ir spiesti slēpties no talibiem. Ne visi no viņiem ir gatavi karot Krievijas pusē, kuru uzskata par ienaidnieku, taču, kā stāsta žurnāla sarunu biedri, izmisīgā situācija, kurā viņi nonākuši, var piespiest vairākus tūkstošus cilvēku spert šādu soli.

"Foreign Policy" norāda, ka Afganistānas karavīri, kuras Rietumu partneri faktiski pameta pēc aiziešanas no Afganistānas, varētu kļūt par Ukrainas dabiskajiem sabiedrotajiem, ja viņiem tiktu dota šāda iespēja.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu