NATO valstīm jādomā par papildu pretgaisa aizsardzību, uzsver Rinkēvičs

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).
Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV). Foto: Reuters/ScanPix

NATO valstīm, kurām ir kopēja robeža ar Ukrainu, jādomā par papildu pretgaisa aizsardzību, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Runājot par nesen notikušo incidentu, kad Krievija atkal pakļāva Ukrainu masīvai raķešu apšaudei un Polijas teritorijā sešus kilometrus no Ukrainas robežas nokrita raķete, nogalinot divus cilvēkus, Rinkēvičs sacīja, ka notikušais joprojām tiek izmeklēts, tāpēc pašlaik nekādas jaunākas informācijas vēl nav.

Vienlaikus ir skaidrs - ja nebūtu Krievijas iebrukuma Ukrainā, šāda incidenta nebūtu.

Viņš norādīja, ka šis ir kārtējais apliecinājums tam, ka NATO valstīm, sevišķi tām, kuras robežojas ar Ukrainu, jādomā par papildu pretgaisa aizsardzību.

Tāpat Rinkēvičs akcentēja, ka pretgaisa aizsardzības jautājums aktualizēts arī topošās valdības deklarācijas projektā - šim nolūkam esot atvēlēti papildu līdzekļi.

Vēstīts, ka sākotnēji izskanēja ziņas, ka Polijā esot nokritusi viena no krievu raidītajām raķetēm.

Tomēr vēlāk Rietumvalstis un NATO atzinušas, ka tā tomēr bijusi Ukrainas zenītraķete, kas izšauta, reaģējot uz Krievijas armijas uzbrukumiem.

Vienlaikus Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis uzstāj, ka tā bijusi krievu raķete, lai gan atzīst, ka nav pilnīgi pārliecināts, kas īti noticis.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu