Eiropā un Dubaijā atklāts kokaīna "superkartelis"

LETA
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: photopixel/Shutterstock

Policija atklājusi plašu narkotiku "superkarteli", kas kontrolēja trešdaļu Eiropas kokaīna tirdzniecības, un saistībā ar to ir aizturēti 49 cilvēki, no kuriem seši galvenie aizdomās turētie Dubaijā, pirmdien paziņoja Eiropas policijas organizācija "Eiropols".

Kopumā plašajā starptautiskajā policijas operācijā konfiscētas 30 tonnas narkotiku. Aizturētas personas arī Francijā, Spānijā, Beļģijā un Nīderlandē, paziņoja "Eiropols".

""Eiropola" par augstvērtīgiem mērķiem uzskatīti narkobaroni bija apvienojušies "superkartelī", kas kontrolēja apmēram trešdaļu no kokaīna tirdzniecības Eiropā," informēja "Eiropols".

"Aizdomās turēto kontrolētā un vadītā kokaīna importa apmērs bija milzīgs, un tiesībsargājošās institūcijas izmeklēšanu laikā konfiscēja vairāk nekā 30 tonnu kravas," piebilsts paziņojumā.

"Eiropols" teica, ka Dubaijā aizturēti divi "augstvērtīgi" aizdomās turētie, kas saistīti ar Nīderlandi, vēl divi, kas saistīti ar Spāniju un vēl divi ar Franciju saistīto.

"Viens no Nīderlandes aizdomās turētajiem ir ārkārtīgi svarīgs," ziņu aģentūrai AFP apstiprināja kāds avots "Eiropols".

Spānijā kopumā aizturēti 13 cilvēki, seši aizturētie ir Francijā, desmit - Beļģijā, bet 2021.gadā tajā pašā operācijā 14 cilvēki aizturēti Nīderlandē.

Prokurori Nīderlandē sacīja, ka prasīs aizdomās turēto izdošanu no Apvienotajiem Arābu Emirātiem.

Viens no aizdomās turētajiem ir 37 gadus vecs Nīderlandes un Morokas dubultpilsonis, kurš tiek turēts aizdomās par tūkstošiem kilogramu kokaīna ievešanu Nīderlandē 2020.un 2021.gadā.

"Tās ir nopietnas kriminālapsūdzības, kas saistītas ar starptautisko narkotiku kontrabandu, galvenokārt no Dienvidamerikas caur Antverpenes un Roterdamas ostas," informēja Nīderlandes prokuratūra.

Otrs aizturētais ir 40 gadus vecs Nīderlandes un Bosnijas dubultpilsonis.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu