Krievija ar karakuģi Melnajā jūrā gatavo uzbrukumu vilni Ukrainas enerģētikas infrastruktūrai

LETA
Krievija ar karakuģi Melnajā jūrā gatavo uzbrukumu vilni Ukrainas enerģētikas infrastruktūrai
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Krievijas raķešu trieciens Ukrainā.
Krievijas raķešu trieciens Ukrainā. Foto: AP/Scanpix

Ukraina pirmdien, 28. novembrī, brīdina, ka okupant gatavo jaunu raķešu uzbrukumu vilni Ukrainas enerģētikas infrastruktūrai. Tā jau ir būtiski sabojāta un izraisījusi plašus elektrības un siltumapgādes traucējumus.

Krievijas karakuģis, no kura var palaist spārnotās raķetes, nesen ir dislocēts Melnajā jūrā, un uz tā ir "Kalibr" tipa raķetes, informēja Ukrainas Bruņoto spēku operatīvās pavēlniecības "Dienvidi" preses pārstāve Natālija Humeņuka.

Viņa paskaidroja, ka tas liecina par jauna uzbrukuma gatavošanu.

"Diezgan iespējams, ka nedēļas sākumā būs tāds uzbrukums," piebilda Ukrainas armijas pārstāve.

Gaisa temperatūrai noslīdot zem nulles atzīmes pēc Celsija skalas, vairākkārtējos Krievijas uzbrukumos ir daļēji sagrauta Ukrainas enerģētikas infrastruktūra, tādēļ pēdējo nedēļu laikā bez elektrības un ūdensapgādes palikuši miljoniem kara plosītās valsts iedzīvotāju.

Pagājušajā nedēļā Krievija ar vairākiem desmitiem spārnoto raķešu apšaudīja enerģētikas infrastruktūras mērķus visā Ukrainā. Amatpersona Kijivā pirmdien apliecināja, ka galvaspilsētā un tās apkaimē joprojām ir apgāžu pārrāvumi.

"Ārkārtas elektrības atslēgumi Kijivas apgabalā turpinās. Apmēram 40% [iedzīvotāju] pašlaik ir bez elektrības.

Tās ir sekas plašiem raķešu uzbrukumiem, kas notika pagājušajā nedēļā," vietējiem medijiem teica Kijivas apgabala kara administrācijas vadītājs Oleksijs Kuleba.

Arī Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis svētdienas vakarā brīdināja, ka Krievija gatavo jaunus gaisa triecienus.

Krievijas spēki turpinās sistemātisku uzbrukumu kampaņu, "kamēr vien viņiem būs raķetes", paziņoja Zelenskis, piebilstot, ka armija gatavojas kopā ar Rietumu sabiedrotajiem, kas ir piegādājuši jaunas pretgaisa aizsardzības sistēmas Ukrainai.

Krievija joprojām uzstāj, ka mērķē tikai pa militāras infrastruktūras objektiem. Par energosistēmas darbības traucējumiem un civiliedzīvotāju ciešanām Maskava vaino Kijivas atteikumu piedalīties sarunās.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu