S, 28.01.2023.

Bauskā aiztur četru personu grupu ar daudz narkotiku un skaidras naudas

LETA
Bauskā aiztur četru personu grupu ar daudz narkotiku un skaidras naudas
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Narkotikas
Narkotikas Foto: Facebook.com/Valsts policija

Bauskā policija aizturējusi četru personu organizētu grupu un izņēmusi lielu daudzumu narkotisko vielu, kā arī skaidru naudu, informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa.

Bauskas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki, sadarbojoties ar citām policijas struktūrvienībām, veica operatīvās un procesuālās darbības iepriekš sākta kriminālprocesa gaitā un Bauskā aizturēja četru personu organizētu grupu, kas nodarbojās ar narkotisko un psihotropo vielu neatļautu realizāciju.

Aizdomās par narkotisko vielu iegādāšanos, glabāšanu un pārvadāšanu realizācijas nolūkos likumsargi aizturēja Bauskas iedzīvotājus - 1995. un 1999. gadā dzimušus vīriešus, 1997.gadā dzimušu sievieti un 2005.gadā dzimušu jaunieti.

Veicot pārbaudi, policisti atrada un kopumā izņēma vairāk nekā 300 MDMA tabletes, kokaīnu un marihuānu lielos apmēros, skaidru naudu un automašīnu "BMW". Lai noteiktu precīzu izņemto narkotisko un psihotropo vielu svaru un sastāvu, ir nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes.

Kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana, un šobrīd vienai personai ir piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums, savukārt pārējām drošības līdzeklis nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu realizācijas nolūkā un neatļautu realizēšanu paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Šī gada 11 mēnešos Bauskas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļā saistībā ar narkotisko vielu par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu realizācijas nolūkā vai par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu realizēšanu ir sākti 14 kriminālprocesi, kuros kopā ir aizturēta 21 persona, no kurām desmit ir Bauskas iedzīvotāji, pieci - Bauskas novada iedzīvotāji, bet seši - no Rīgas reģiona.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu