Elektrības sadales tarifi nebūs tik lieli, kā sākotnēji plānots, norāda ekonomikas ministre

LETA
Ekonomikas ministre Ilze Indriksone.
Ekonomikas ministre Ilze Indriksone. Foto: Paula Čurkste/LETA

"Augstsprieguma tīkla" un "Sadales tīkla" jaunie elektrības sadales un pārvades tarifi nebūs tik lieli, kā sākotnēji tika plānots, intervijā LTV "Rīta panorāmai" uzsvēra ekonomikas ministre Ilze Indriksone (NA).

Līdz ar to arī elektrības kopējie tarifi noteikti nebūs vairākkārt lielāki nekā pašlaik, solīja politiķe.

Ministre pastāstīja, ka Ekonomikas ministrijai šodien plānota tikšanās ar abiem uzņēmumiem, kurā plānots gūt ieskatu, kā abiem uzņēmumiem ir izdevies pārvērtēt savus tarifu projektus.

Ministrija uzņēmumiem piedāvājusi vairākus ieteikumus, kādas pozīcijas tarifu projektā vērtēt, lai panāktu to samazināšanu, piemēram, ticis ieteikts pagarināt plānoto tarifa periodu un pārvērtēt potenciālo elektrības cenu ilgākā laika periodā. Tāpat atzīmēts, ka visi potenciālie zaudējumi nav obligāti uzreiz jāieliek iekšā tarifā, kā arī būtu pārvērtējams tarifā pieteiktais uzņēmuma darbinieku algu pieaugums par 46%.

Spriežot par tarifiem un to ietekmi uz elektrības ražotājiem mājsaimniecībās, tikusi panākta vienošanās mazināt prasības pieslēgumu jaudai saules paneļu licējiem, attiecīgi izmaksu pieaugumam šai klientu grupai nevajadzētu būt tik lielai, kāda parādījās elektrības sadales tarifu projektos.

Indriksones skatījumā, "Sadales tīklu" nodalīšanu no "Latvenergo" var vērtēt, bet par šāda risinājuma izdevīgumu esot daudz jautājumu.

Savukārt runājot par "Gaso" gāzes sadales tarifu celšanu, ministre pauda, ka gāzes patēriņa straujais samazinājums palielina infrastruktūras uzturēšanas izmaksas, tāpēc tarifu izmaiņu pieteikšana no uzņēmuma puses ir saprotama, bet konkrētu apmēru vēl vērtēs regulators.

Ministre atkārtoja, ka šai ziemai gāzes Latvijas patērētājiem pietiek, un viņa domā, ka atbildīgās amatpersonas un iestādes ir paveikušas gana daudz, lai būtu drošība par gāzes piegādēm arī pēc gada.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu