S, 28.01.2023.

Urbanovičs: Iemesls NEPLP lēmumam anulēt apraides atļauju "Doždj" nebija trīs strīdīgie pārkāpumi

LETA
Urbanovičs: Iemesls NEPLP lēmumam anulēt apraides atļauju "Doždj" nebija trīs strīdīgie pārkāpumi
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 7
Jānis Urbanovičs.
Jānis Urbanovičs. Foto: Zane Bitere/LETA

Jaunajā Saeimas sasaukumā neiekļuvušās politiskās partijas "Saskaņa" līderis Jānis Urbanovičs trešdien izplatīja paziņojumu, kurā valsts konfliktu ar TV programmu "Doždj" sasaista ar Latvijas sabiedrībā ilgstoši neatrisinātām problēmām.

Politiķis uzskata, ka iemesls Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmumam anulēt apraides atļauju "Doždj" ir bijis nevis "trīs strīdīgie, "oficiālie" pārkāpumi", bet gan TV programmas iepriekš uzdotie jautājumi par pieminekļu nojaukšanu Latvijā un par dialoga trūkumu sabiedrībā.

Urbanovičs pauž: lai gan "Doždj" tiks izraidīts no valsts, šie jautājumi paliks. "Vai tāpēc, ka kaimiņos ir karš, mums vairs nav nepieciešams iekšējs dialogs? Politiskas nācijas veidošanas mērķis ir atcelts? Ar minoritāšu tiesībām viss ir sakārtots?" retoriski vaicā "Saskaņas" līderis.

Pēc politiķa teiktā, "Saskaņa" daudzus gadus esot piedāvājusi dialogu - etnisku, sociālu un starpkultūru. Viņš pieļāva, ka ar laiku vēlētāji kļuva skeptiski, jo centieniem nav bijušu daudz uzrādāmu sekmju. "Taču visu iepazīst salīdzinājumā. Noteikti pasaulē ir veiksmīgāki sabiedrības saskaņas paraugi, taču ir daudz vietu, kur mūs var apskaust," pauda bijušais parlamentārietis.

Urbanovičs pieminēja 80.gadu beigās notikušos konfliktus bez dialoga Vidusāzijas un Kaukāza valstīs, ko viņš esot redzējis "pats savām acīm" - tie esot bijuši asiņaini un briesmīgi, turklāt, viņa ieskatā, to sekas ir redzamas vēl pašlaik. "

Tāpēc man galvenais motīvs politikā vienmēr ir bijis - nepieļaut pie mums neko tamlīdzīgu, vienmēr uzturēt dialogu," sacīja politiķis.

Kā ziņots, NEPLP nolēmusi anulēt apraides atļauju patlaban Latvijā strādājošajai Krievijas neatkarīgajai TV programmai "Doždj" ("Дождь"/"TV Rain").

NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš aģentūrai LETA pastāstīja, ka lēmums par apraides licences anulēšanu pieņemts saistībā ar draudiem valsts drošībai un sabiedriskajai kārtībai.

Lēmums pieņemts, vērtējot pārkāpumu kopumu, kas pieļauti pēdējā laikā: valsts valodas celiņa nenodrošināšana pārraidēm, Krimas attēlošana kartē kā daļa no Krievijas teritorijas, Krievijas armijas saukšana par "mūsu armiju", iespējama atbalsta paušana Krievijas armijai. Tāpat vērtēta no Valsts drošības dienesta saņemtā informācija, kuras saturu Āboliņš neatklāja.

"Vērtējot likumpārkāpumu kopumu, NEPLP pārliecināta, ka "TV Rain" vadība neizprot un neapzinās pārkāpumu būtiskumu un nopietnību, tāpēc viņi nevar darboties Latvijas teritorijā," sacīja NEPLP vadītājs.

Lēmums stāsies spēkā naktī uz ceturtdienu, 8.decembri, kad "TV Rain" jāpārtrauc raidīšana Latvijas teritorijā.

Žurnāliste Jekaterina Kotrikadze piektdien raidījumā "Zģes i seičas" pavēstīja, ka "Doždj" nolēmis pārtraukt sadarbību ar Alekseju Korosteļevu, kurš ceturtdien vadīja raidījumu un izteicās par atbalsta sniegšanu Krievijas armijai.

NEPLP piemēroja "Doždj" 10 000 eiro sodu par okupētās Krimas iezīmēšanu Krievijas sastāvā un Krievijas armijas nosaukšanu par "mūsu armiju". Šis gadījums bija otrais būtiskais pārkāpums pēdējo mēnešu laikā.

LETA jau vēstīja, ka neatkarīgais televīzijas kanāls "Doždj" darbību uz laiku pārtrauca marta sākumā pēc tam, kad Krievijas Valsts dome pieņēma likumu par "viltus ziņām". Līdz ar kanāla darbības apturēšanu tā galvenais redaktors un vairāki citi redakcijas darbinieki pameta Krieviju.

"Doždj" 18.jūlijā pakāpeniski atsāka darbu, strādājot arī no studijas Rīgā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu