FOTO Pāvests Francisks mudina izbeigt karu Ukrainā, nodēvējot par bezjēdzīgu

Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks.
Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks. Foto: SIPA/Scanpix

Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks sestdien tradicionālajā Ziemassvētku dienas uzrunā "Urbi et orbi" ("Pilsētai un pasaulei") aicināja izbeigt karu Ukrainā, kuru viņš nodēvēja par bezjēdzīgu.

Vēršoties pie tūkstošiem ticīgo, kas bija sapulcējušies Vatikāna Svētā Pētera laukumā, pāvests uzsvēra, ka jau desmit mēnešus ilgstošais karš saasinājis pārtikas deficītu pasaulē, un aicināja neizmantot pārtiku kā ieroci.

Francisks pieminēja "mūsu ukraiņu brāļus un māsas, kuri piedzīvo šos Ziemassvētkus tumsā un aukstumā, tālu no savām mājām".

Foto: Pāvests Francisks mudina izbeigt bezjēdzīgo karu Ukrainā

"Lai Tas Kungs iedvesmo mūs uz konkrētiem solidaritātes žestiem pret tiem, kuru cieš, un lai viņš apgaismo to prātus, kuru varā ir apklusināt ieroču dārdus un nekavējoties izbeigt šo bezjēdzīgo karu," sacīja pārvests.

Viņš norādīja, ka šajos Ziemassvētkos konfliktu vai citu problēmu dēļ ir grūta situācija daudzās valstīs, to vidū Afganistānā, Jemenā, Sīrijā, Mjanmā, Libānā un Haiti. Francisks pieminēja arī Izraēlas un palestīniešu konfliktu.

Pāvests arī mudināja uz samierināšanos protestu pārņemtajā Irānā.

Francisks arī aicināja Ziemassvētku svinētājus atcerēties tos, kuri "cieš badu, kamēr milzīgs daudzums pārtikas katru dienu tiek izniekots un resursi tiek tērēti ieročiem".

"Karš Ukrainā ir vēl vairāk pasliktinājis šo situāciju, pakļaujot bada riskam veselas tautas, īpaši Afganistānā un Āfrikas raga valstīs," sacīja pāvests.

"Mēs zinām, ka katrs karš izraisa badu un izmanto pārtiku kā ieroci, traucējot tās izdalīšanu cilvēkiem, kuri jau cieš," norādīja Romas katoļu baznīcas galva.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu