O, 28.03.2023.

Aplēja ar benzīnu, aizdedzināja un aizskrēja. Pabeigta izmeklēšana par kultūras centra ārdurvju aizdedzināšanu Pārdaugavā

Apollo.lv
Aplēja ar benzīnu, aizdedzināja un aizskrēja. Pabeigta izmeklēšana par kultūras centra ārdurvju aizdedzināšanu Pārdaugavā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Valsts policijas auto. Ilustratīvs attēls.
Valsts policijas auto. Ilustratīvs attēls. Foto: Valsts policija

Valsts policijas (VP) amatpersonas janvārī pabeigušas izmeklēšanu lietā par kāda kultūras un atpūtas centra ārdurvju aizdedzināšanu Rīgā, Pārdaugavā, pavēstīja policijā.

Pērnā gada 24. martā VP tika saņemts izsaukums uz kādu kultūras un atpūtas centru Rīgā, Pārdaugavā, kur dega ārdurvis un aiz tām esošās divas mazas telpas. Par minēto faktu VP Rīgas Kurzemes iecirkņa amatpersonas uzsāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 185. panta otrās daļas, proti, par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu.

Todien divi vīrieši piegāja pie kultūras un atpūtas centra aizmugurējām durvīm, aplēja tās ar benzīnu, aizdedzināja un aizskrēja prom no notikuma vietas.

Tobrīd ēkā atradās vairāki cilvēki – gan personāls, gan mazi bērni, kuri pēc trauksmes signalizācijas sistēmas aktivizēšanās veiksmīgi evakuējās no centra.

Par laimi, neviens no ļaundaru noziedzīgā nodarījuma necieta.

Veicot izmeklēšanas darbības, likumsargi noskaidroja iespējamo vainīgo personu identitāti un izsludināja viņus meklēšanā. Drīz vien viens no viņiem tika aizturēts un neilgi pēc tam arī otrs.

Abi aizturētie vīrieši ir dzimuši 1986. gadā. Viens no viņiem jau iepriekš vairākkārt nonācis policijas redzeslokā par dažāda rakstura noziedzīgiem nodarījumiem.

Par izdarīto noziegumu vīrieši var tikt sodīti ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Iegūstot pietiekamu pierādījumu kopumu un veicot visas nepieciešamās kriminālprocesa izmeklēšanas darbības, 2023. gada 27. janvārī tika pieņemts lēmums par kriminālprocesa nodošanu Rīgas Pārdaugavas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret divām personām.

VP atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu