C, 30.03.2023.

VIDEO ⟩ Lieta par vīrieša slepkavību gāzes uzpildes stacijā Garkalnes novadā nonākusi prokuratūrā

Lieta par vīrieša slepkavību gāzes uzpildes stacijā Garkalnes novadā nonākusi prokuratūrā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Edijs Pālens/LETA

2018. gadā toreizējā Garkalnes novadā kāds vīrietis apzaga gāzes uzpildes staciju un nogalināja tās operatoru. Valsts policija rosina vīrieti apsūdzēt, šobrīd lieta ir nonākusi prokuratūrā, vēsta raidījums "Degpunktā". 

Sākotnēji tika uzskatīts, ka gāzes uzpildes stacijas operators veicis pašnāvību, jo bija aizņēmies naudu. Tomēr vēlāk atklāts, ka notikusi slepkavība.

"Lieta 30. janvārī tika saņemta prokuratūrā.

Šobrīd prokurorei 10 dienu laikā ir jālemj par kriminālvajāšanas uzsākšanu. Ja tā tiek uzsākta, tiek izvirzīta apsūdzība.

Ja pierādījumu apjoms nav pietiekams, lietu var atgriezt atpakaļ Valsts policijā," skaidro Latvijas Republikas Prokuratūras pārstāve Ieva Šomina.

"Apollo.lv" jau ziņoja, ka Valsts policija rosina apsūdzēt kādu vīrieti, kurš 2018. gadā toreizējā Garkalnes novadā nogalināja gāzes uzpildes stacijas operatoru.

2018. gadā, naktī uz 16. oktobri, policija saņēma izsaukumu par to, ka Garkalnes novadā deg pie automašīnu gāzes uzpildes stacijas blakus esošā tirdzniecības ēka.

Ugunsgrēka rezultātā gāja bojā stacijas darbinieks - operators, kurš bija atradies degušajā ēkā, turklāt uzņēmumam tika nodarīts mantisks kaitējums 47 500 eiro apmērā.

Likumsargi noskaidroja, ka šo noziegumu, iespējams, izdarījis 1976. gadā dzimis vīrietis, kurš iepriekš pazinis bojāgājušo. 2022. gada maijā viņš tika aizturēts.

No sākuma vīrietis apzadzis gāzes uzpildes stacijas tirdzniecības ēku, pēc tam, lai slēptu izdarīto noziedzīgo nodarījumu - zādzību, gāzes uzpildes staciju aplējis ar benzīnu, kā rezultātā no ķermeņa termiskiem apdegumiem iestājās gāzes uzpildes stacijas operatora nāve.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka ugunsgrēka brīdī bojāgājušais bija aizmidzis operatora ēkā.

Krimināllikums par šādu noziegumu paredz mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu no desmit līdz 20 gadiem.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu