Virknei Krievijas diplomātu tiek dotas divas nedēļas, lai atstātu Nīderlandi (14)

LETA
Foto: Yasonya/Shutterstock

Nīderlandes valdība sestdien apsūdzēja Maskavu mēģinājumos slepeni ievest spiegus valstī, kurā atrodas tādas institūcijas kā Starptautiskā Krimināltiesa un Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācija (OPCW). Valdība arī paziņoja, ka daudziem Krievijas diplomātiem Nīderlande būs jāpamet.

"Neskatoties uz Nīderlandes daudzajiem centieniem rast risinājumu, Krievija turpina mēģinājumus iedabūt izlūkdienestu darbiniekus Nīderlandē diplomātiskā aizsegā," paziņoja ārlietu ministrs Vopke Hukstra. "Mēs to nevaram un nepieļausim."

Viņš piebilda, ka joprojām ir "svarīgi saglabāt vēstniecības atvērtas kā komunikācijas kanālu pat tagad, kad attiecības ar Krieviju ir smagākas nekā jebkad".

Krievijas diplomātiem tiek dotas divas nedēļas, lai atstātu valsti. Tāpat Krievijas tirdzniecības misijai Amsterdamā dots rīkojums līdz otrdienai slēgt savas durvis.

Valdība ne tikai apsūdzēja Krieviju mēģinājumā izvietot spiegus Nīderlandē, bet arī paziņoja, ka Maskava atsakās piešķirt vīzas Nīderlandes diplomātiem Nīderlandes konsulātā Sanktpēterburgā un vēstniecībā Krievijas galvaspilsētā.

No pirmdienas tiek slēgts Nīderlandes ģenerālkonsulāts Sanktpēterburgā.

Neilgi pēc tam, kad Krievija iebruka Ukrainā, Nīderlandes valdība izraidīja 17 Krievijas izlūkdienesta darbiniekus. Krievija atbildēja, izraidot 15 Nīderlandes diplomātus.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu