Opozīcijas līderei Cihanouskai Baltkrievijā aizmuguriski piespriež 15 gadu cietumsodu

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Svjatlana Cihanouska.
Svjatlana Cihanouska. Foto: STEFFI LOOS / POOL

Baltkrievijas demokrātiskās opozīcijas kustības līderei Svjatlanai Cihanouskai Minskas tiesa pirmdien, 6. martā, aizmuguriski piespriedusi 15 gadu cietumsodu, notiesājot viņu par "valsts nodevību" un "sazvērestību ar mērķi sagrābt varu", vēsta Baltkrievijas propagandas medijs "Belta". 

Cihanouska šo tiesas prāvu jau iepriekš nodēvēja par farsu.

Šajā lietā aizmuguriski notiesāti vēl vairāki Baltkrievijas opozīcijas aktīvisti. Pāvelam Latuško piespriesti 18 gadi cietumā, bet Marijai Morozai, Olgai Kovaļkovai un Sergejam Diļevskim piespriests 12 gadu cietumsods.

Baltkrievijas opozicionāri atzīti par vainīgiem sazvērestībā ar mērķi sagrābt varu, ekstrēmiska grupējuma izveidošanā un vadīšanā, kā arī publiskos aicinājumos uz pastāvošās varas gāšanu un sociālā naida kurināšanā.

Kopš masu protestiem 2020. gadā un to nežēlīgās apspiešanas Lukašenko režīms ir ieslodzījis daudzus žurnālistus, aktīvistus un opozīcijas pārstāvjus.

Daudzi opozīcijas aktīvisti, tostarp Cihanouska, ir devušies trimdā.

Cihanouska bija prezidenta amata kandidāte un Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko galvenā sāncense 2020. gada 9. augusta vēlēšanās, kuru rezultātus Baltkrievijas varas iestādes viltoja par labu Lukašenko, tādējādi izraisot masveida iedzīvotāju protestus. 

Šos protestus varas iestādes brutāli apspieda.

2021. gadā Cihanouskas vīram Sergejam piesprieda 18 gadu cietumsodu. Šajā pašā gadā 11 gadu ieslodzījumu piesprieda arī Cihanouskas līdzgaitniecei Marijai Koļesņikovai.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu