Pāvests mēģina mīkstināt Krievijas atbildību par asiņaino iebrukumu Ukrainā

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: AP/Scanpix

Pāvests Francisks paziņojis, ka aiz kara pret Ukrainu stāvot ne tikai Krievija, bet arī vairāku mūsdienu "impēriju" intereses.

Intervijā Šveices sabiedriskajai raidorganizācijai RSI, kas piektdien publicējusi tās izvilkumus, katoļu baznīcas galva izteicis gatavību tikties ar Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu, lai mudinātu to uz miera noslēgšanu.

"Es ar viņu runātu tikpat atklāti, kā runāju publiski. Viņš ir izglītots cilvēks," izteicies pāvests, piebilstot, ka jau otrā dienā pēc atkārtotā iebrukuma Ukrainā viņš esot devies uz Krievijas vēstniecību Vatikānā, lai pavēstītu, ka ir gatavs doties uz Maskavu, ja Putins došot viņam iespēju vest sarunas.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs esot Franciskam izteicis pateicību, taču piebildis, ka šobrīd neesot tam īstais laiks.

"Taču tur ir impēriskās intereses, ne tikai Krievijas impērijas, bet arī citu impēriju [intereses]," izteicies pāvests. "Impērijai ir tipiski nācijas likt otrajā vietā."

Viņš kārtējo reizi arī izteicies, ka notiekošais ir pasaules karš.

"Nedaudz vairāk nekā 100 gadu laikā sākušies trīs pasaules kari" norādījis Francisks, paskaidrojot, ka ar to viņš domājis Pirmo pasaules karu, Otro pasaules karu un "pašreizējo, kas arī ir pasaules karš".

"Tajā iesaistītas visas lielvalstis. Ukraina ir to kaujas lauks. Tur karo visi," uzsvēris pontifiks.

"Man prātā nāk kara rūpniecība," turpina Francisks. "Kāds eksperts man stāstīja, ka gadījumā, ja ieroču ražošanu izdotos apstādināt kaut uz gadu, pasaules bada problēma būtu atrisināta. Tas ir tirgus. Tiek vesti kari, vecie ieroči tiek pārdoti, jauni tiek izmēģināti."

Pilnībā pāvesta interviju RSI gatavojas pārraidīt svētdien, 12.martā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu