O, 21.03.2023.

FOTO un VIDEO ⟩ Applūdusi Ventas rumba. Ūdens līmenis vietām cēlies par diviem metriem

Applūdusi Ventas rumba. Ūdens līmenis vietām cēlies par diviem metriem
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Applūdusi Ventas rumba.
Applūdusi Ventas rumba. Foto: Andris Upenieks/Facebook.com

Platākais ūdenskritums Eiropā, Ventas rumba, arī šajā pavasarī ir applūdis. Vietām Kurzemē ūdens līmenis kopš nedēļas sākuma cēlies par vairāk nekā diviem metriem.

Lielākajā daļā Latvijas upju turpinās ūdens līmeņa kāpums, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Video: Kuldīgā applūdusi Ventas rumba

Valsts rietumu daļā spēkā dzeltenās krāsas brīdinājums par augstu ūdens līmeni, applūdušām upju palienēm un citām zemākajām vietām.

Izkūstot sniegam, mitējoties nokrišņiem un gaisam kļūstot vēsākam, ūdens līmeņa kāpums Kurzemes upēs ir mazinājies, daudzviet tas apstājies, bet Durbē pie Cīravas ūdens līmenis jau krītas.

Gan vietām Kurzemē, gan Lielajā Juglā pie Zaķumuižas ūdens līmenis kopš nedēļas sākuma cēlies par vairāk nekā diviem metriem.

Sākas straujāka ūdens līmeņa paaugstināšanās Daugavā, bet pie Zeļķiem ūdens līmenis krities par pusotru metru, jo izkustējies ledus sastrēgums. Daugavā pie Jēkabpils ūdens līmenis kāpj pakāpeniski un nav gaidāms, ka tas kļūs bīstami augsts.

Tuvākajās diennaktīs arvien lielākā daļā Kurzemes upju ūdens līmenis sāks pazemināties, bet valsts centrālās un austrumu daļas upēs ūdens līmenis vēl var paaugstināties arī nākamnedēļ, prognozē hidrologi.

Daugavā augstākais ūdens līmenis iespējams marta beigās un aprīļa sākumā.

Straujās sniega kušanas dēļ Slocene ir izgājusi no krastiem, vietām appludinot blakus esošās teritorijas - pārsvarā lauksaimniecībā izmantojamās platības, norāda Tukuma novada pašvaldības pārstāve Sintija Zekunde.

Ceļi pagaidām nav applūduši, vien vietām ceļa segumā radušies izskalojumi, bet ceļi ir izbraucami. Piemēram, izskalojumi tika konstatēti trešdien, 15. martā, uz pašvaldības ceļa Spirgus-Praviņas Degoles pagastā, un ceļš īslaicīgi tika slēgts satiksmei. Ceturtdien autotransporta kustība minētajā ceļa posmā ir atjaunota, jo ceļa segums ir salabots.

Trešdien applūda Šlokenbekas saliņa, daļa Lauktehnikas, kas atrodas tuvāk Slocenei, un Pārupe Tumes pagastā. No pirmajām divām vietām ūdens jau atplūdis. Paaugstināts ūdens līmenis saglabājies vēl Pārupē.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu