Iedzīvotājus aicina šodien bez maksas pārbaudīt miega kvalitāti

LETA
Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls Foto: Shutterstock

Atzīmējot martu kā nacionālo miega mēnesi, Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca (PKUS) sadarbībā ar Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu (RAKUS) un Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu (BKUS) aicina šodien ikvienu uz Miega dienai veltītu pasākumu, kurā cilvēkiem būs iespēja saņemt bezmaksas konsultācijas, lai noskaidrotu sava miega veselību.

Lai gan visvairāk pazīstamās miega problēmas ir bezmiegs un krākšana, šo problēmu klāsts ir daudz plašāks, iekļaujot tādus ikdienā sastopamus traucējumus, kā, piemēram, mēnessērdzība, pastiprināta miegainība, nemierīgs miegs, neparastas uzvedības un kustības miegā, kā arī murgi, aģentūrai LETA norādīja PSKUS Plaušu slimību un torakālās ķirurģijas centra vadītāja asistente Ramona Markeviča.

Nepilnvērtīgs miegs nelabvēlīgi ietekmē kā pašsajūtu, tā visu organismu kopumā, tāpēc miega traucējumu gadījumā svarīgi jau laikus vērsties pēc palīdzības. Būtiski atcerēties - lai gan ne vienmēr paši pamanām, miega traucējumu gadījumā arī mūsu domāšanas un reakcijas spējas tiek ietekmētas, kas, savukārt, ir svarīgi, piemēram, vadot automašīnu

Miega dienas ietvaros interesentiem būs iespēja ar dažādu testu un pārbaužu palīdzību bez maksas noteikt miega traucējumu esamību, kā arī uzklausīt Latvijas vadošo miega speciālistu, neirologu, pulmonologu, otolaringologu ieteikumus, kā rīkoties miega traucējumu gadījumā.

Savukārt, lai uzzinātu vairāk par biežāk sastopamajiem miega traucējumu veidiem un aktualitātēm mūsdienās, Toma Grēviņa vadībā tiks organizēta diskusija ar Latvijas medicīnas pārstāvjiem Mārtiņu Purenkovu, Martu Celmiņu, Jāni Mednieku, Madaru Mičuli, Līvu Šperlu - Skritņiku un Andu Nodievu. RAKUS preses sekretāre Ilga Namniece informēja, ka speciālisti stāstīs par tādām tēmām kā elpošanas traucējumi miegā, miegainība, miega higiēna, ausu, kakla un deguna operācijas, miega slimību grupas un izmeklējumi kā arī bezmiegs.

Pasākums notiks no plkst.12 līdz plkst.15 iepirkšanās un izklaides centrā "Akropole Rīga", pasākumu zonā starp A un F ieejām.

Pasākumā piedalīsies pārstāvji no RAKUS, PSKUS, BKUS, Latvijas miega medicīnas biedrības un Latvijas invazīvās pneimonoloģijas un respiratorās medicīnas asociācijas.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu