Apģērbu tirgone Elīna Didrihsone atklāj, cik tūkstošu izmaksājis veikala remonts

Apollo.lv

Apģērbu tirgone un pretrunīgi vērtētā influencere Elīna Didrihsone saviem sekotājiem atklāj, cik izmaksājis veikala "Butterfly" remonts, kas tapis vien nedēļas laikā.

Didrhisone sociālajos tīklos ievietojusi video rullīti, kur parāda veiktās izmaiņas un nosauc aptuveno summu, ko nācies atdot par remontu, - tie ir 8000 eiro. Viņa gan bilst, ka tās ir tikai aptuvenās izmaksas un tajās nav ierēķinātas vērienīgās atvēršanas ballītes izmaksas.

Video rullītī Didrihsone parāda pārmaiņas - pirms un pēc. Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc veikals tika rekonstruēts, bija tas, ka viņa vēlējusies uzlabot apgaismojumu. Līdzās tam tika nokrāsota lete, nomainītas flīzes, samainīti kronšteini un uzlabotas dekorācijas, kuru gatavošanai tika piesaistīta dekoratore.

"Remonts tiešām izmaksā dārgi, es nebiju lietas kursā, cik izmaksā flīzes šādai platībai," teica Didrihsone. Tomēr viņa par rezultātu ir gandarīta.

Atklāšanas ballītei, kas notika 5. martā, Didrihsone bija piesaistījusi vairākas sabiedrībā pazīstamas personas, piemēram, pasākumu vadīja aktieris Andris Bulis, pie DJ pults bija Maija Rozīte, savukārt par muzikālo priekšnesumu bija parūpējusies dziedātāja Adriana Miglāne. 

Iepriekš publiski apspriesta arī tirgoto apģērbu izcelsmes valsts. Pērnā gada lielajā intervijā žurnālam "Santa" Didrihsone izvairījās atbildēt uz šo jautājumu: "Par to gan publiski nerunāšu. Katram apģērbam ir norādīts ražotājs, tas netiek slēpts, un, ja klientu interesē, viņš var mums uzrakstīt un pajautāt. Pateikšu tikai to, ka, ko tirgoju, pati arī valkāju. Man patīk katrs apģērbs, ko esmu izvēlējusies veikalam, – tērpam ir vai nu ļoti skaista krāsa, vai ļoti laba piegrieztne."

Didrihsone publiski runājusi arī par ienākumiem. "Pelnām mēs ļoti labi, taču nauda nekad nav bijis mans motivators strādāt. Nopelnītā nauda parāda, cik daudz tu laba vai slikta šajā mēnesī esi izdarījis. Tas ir atspoguļojums tam, lai redzētu, vai esi uz pareizā ceļa," neatklājot konkrētu skaitli, šovā "Iečeko slavenību" teica Didrihsone.

Raidījuma vadītājs Andris Bulis aicināja Didrihsoni spēlēt spēli "Silts vai auksts", mēģinot noskaidrot, cik tad Didrihsonu pāris mēnesī nopelna.

- Pieci tūkstoši?

- Nē, tas nav labi, - atbild Didrihsone.

- Desmit tūkstoši?

- Remdens.

- Piecpadsmit?

- Nu, mēs pelnām ļoti labi. Mums ar Nauri nav katram savs budžets, mums ir viena krājkasīte. Viņš nevar bez manis, un es nevaru bez viņa, - saka Didrihsone.

- 50 tūkstoši?

- Tik daudz gan vēl nav. Bet es nevēlos atklāt precīzu summu, jo cilvēki mēdz vērtēt citus pēc maciņa, - tā apģērbu tirgotāja.

Raidījumā Didrihsone izrādīja arī savu dzīvokli, kurā guļamistabas spoguļsiena vien izmaksājusi 3000 eiro.

"Lursoft Klientu portfelī" sniegtā informācija norādīja, ka Didrihsonam piederošais SIA "EDButterfly", kas zināms ar savu apģērbu mazumtirdzniecības veikalu "Butterfly", 2021. gadā kāpinājis apgrozījumu līdz 845,98 tūkstošiem eiro, savukārt ​peļņa pēc nodokļu nomaksas augusi par 37,3%.

2021. gadā tirgotājs nopelnīja 160,75 tūkstošus eiro. SIA "EDButterfly" 2021. gadā nodarbināja sešus darbiniekus un nodokļu maksājumos valsts kopbudžetā samaksāja 137,72 tūkstošus eiro, tostarp 3,54 tūkstošus eiro iedzīvotāju ienākuma nodoklī un 10,26 tūkstošus eiro valsts sociālās apdrošināšanas obligātajās iemaksās.

"Apollo.lv" jau vēstīja, ka Didrihsones vārds izskanējis vairākos skandālos, kas raisījuši plašu sabiedrības rezonansi. Viņa vairākkārt nonākusi gan Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC), gan Valsts ieņēmumu dienesta (VID) redzeslokā, gan abi ar vīru Nauri nonākuši sociālā dienesta un bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas redzeslokā.

Plaši apspriesti arī Elīnas kā autovadītājas paradumi, neaizsprādzējot drošības jostu, kā arī jau pieminētie video ar dēlu, kas raisīja plašu sabiedrības rezonansi.

Didrihsone saņēmusi aizrādījumus arī par mirkļbirkas #reklāma nelietošanu sociālajā tīklā "Instagram", kurā aktīvi reklamē apģērbus. Ik pa laikam parādās arī citas sūdzības - piemēram, vairākas sievietes apgalvo, ka apģērba iegādes brīdī viņām lūgts maksāt skaidrā naudā un netiek izsniegts čeks. Sūdzības ir arī par preču atgriešanas sistēmu.

Didrihsone pērn piedalījās arī Aināra Šlesera dibinātās politiskās partijas "Latvija pirmajā vietā" dibināšanā un uzstājās ar 29. kārtas numuru. Didrihsone ar vīru Nauri ir reliģiskās organizācijas "Prieka vēsts" locekļi un nereti redzami tās rīkotajos pasākumos.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu