Slovākijas aizsardzības ministrs: Krievi, iespējams, sabotējuši uz Ukrainu nosūtītos iznīcinātājus (5)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Iznīcinātāji MiG-29.
Iznīcinātāji MiG-29. Foto: AFP/SCANPIX

Krievu tehniķi, kas Slovākijas gaisa spēku bāzē Sljačā atradās līdz pat pērnā gada beigām, iespējams, tīši sabojājuši Slovākijas reaktīvos iznīcinātājus MiG-29, ko Bratislava nesen piegādāja Ukrainai, ziņo medijs "Kyiv Independent".

Slovākijas aizsardzības ministrs Jaroslavs Nads sacīja, ka lidmašīnas "var lidot, taču tas nenozīmē, ka tās ir arī kaujas spējīgas". 

Nads piebilda, ka defekti "parādījās tikai tajās daļās, kurām piekļuva krievi".

Vienlaikus Nads pauda pārliecību, ka Ukrainas puse spēs padarīt lidmašīnas pilnībā darbspējīgas.

"Viņiem ir piloti, rezerves daļas un uzņēmums, kas ir strādājis ar MiG kopš padomju laikiem," ministrs sacīja. 

Lai gan policijas izmeklēšanā nav izdevies viennozīmīgi pierādīt tehniķu nodomus, defekti konstatēti tikai lidmašīnu daļām, kurām piekļuva krievi.

Krievu eksperti valstī atradās, pamatojoties uz ilgtermiņa līgumu starp Bratislavu un Maskavu. Pēc Slovākijas gaisa spēku ģenerāļa Lubomira Svoboda teiktā, viņu klātbūtne bija nepieciešama nopietnu remontdarbu veikšanai, jo viņiem bija lielākas zināšanas par MiG nekā Slovākijas personālam. Tas ļāva Slovākijas pusei veikt augsta līmeņa remontdarbus uz vietas, nevis nosūtīt lidmašīnas uz Krieviju.

Vienlaikus Svoboda pauda aizdomas par krievu nodomiem: "Viņi mums iedeva dzinēju, kam bija paredzēts strādāt 350 stundas. Tas darbojās tikai 70 stundas."

Šī nav pirmā reize, kad Slovākijai ir problēmas ar Krievijas militāro aparatūru. Slovākijas armija bija spiesta apturēt savus helikopterus Mi-17 2018. gadā "viltotas remonta dokumentācijas dēļ".

Slovākija visus savus iznīcinātājus MiG-29 Ukrainai nodeva 23. martā.

Komentāri (5)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu