Par vīra nelaišanu pie sievas pirms nāves RAKUS saņem aizrādījumu no Veselības inspekcijas

LETA
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca teritorija.
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca teritorija. Foto: Līga Gredzena/LETA

Veselības inspekcija (VI) izteikusi aizrādījumu Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcai (RAKUS) par pacientu tiesību likuma pārkāpumu, marta sākumā neļaujot vīram apmeklēt mirstošu sievu intensīvās terapijas nodaļā, pavēstīja VI vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Balode.

Viņa skaidro, ka pārbaudes laikā notikušas inspekcijas pārrunas ar slimnīcas nodaļas vadītāju un ārstējošo ārsti. Tāpat inspekcija tikās un uzklausīja personu, kurai tika liegta iespēja tikties ar pacientu.

Pārbaudē konstatēti Pacientu tiesību likuma 5. panta 3. punkta pārkāpumi, kas paredz pacientam tiesības uz savas ģimenes un citu personu atbalstu ārstniecības laikā.

Par pacientu tiesību likuma pārkāpumiem slimnīcai izteikts aizrādījums. Ja gadījums atkārtosies, gan slimnīcai, gan ārstam varētu tikt piemērots administratīvais sods.

Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma" marta sākumā vēstīja, ka slimnīcā sākta iekšējā pārbaude par ārstes rīcību, neielaižot vīrieti pie savas sievas. Slimnīcas pārstāvji raidījumam norādījuši, ka neielaišana neesot "pieņemta prakse", bet nelaimīga apstākļu sakritība.

RAKUS pārstāvji aģentūrai LETA atturīgi komentēja uzsāktās iekšējās pārbaudes gaitu, norādot, ka pārbaude vēl turpinās.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu