Baložu vidusskolas direktore tiesājas ar KNAB, lai atceltu 780 eiro sodu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Edijs Pālens/LETA

Administratīvā apgabaltiesa ierosinājusi lietu pēc Baložu vidusskolas direktores Vitas Brokas pieteikuma, lai atceltu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) uzlikto 780 eiro naudas sodu par interešu konfliktu laikā, kad Broka ieņēma valdes locekļu amatus uzņēmumos un paralēli strādāja Baložu vidusskolā.

Broka kopš 2009. gada 1. jūlija ir Baložu vidusskolas direktore un pēc vīra nāves mantoja divu uzņēmumu kapitāldaļas.

Viņa no 2018. līdz 2020. gadam ieņēma šajos uzņēmumos valdes locekļa amatu. Iesaistoties minēto kapitālsabiedrību darbībā, Broka guva ienākumus 7807 eiro apmēra.

KNAB pērn februārī pieņēma lēmumu, ar kuru Brokai uzdots atlīdzināt valstij nodarītos zaudējumus 780 eiro apmērā, kas gūti, pārkāpjot valsts amatpersonām noteiktos amatu savienošanas ierobežojumus.

Pirmās instances tiesa šī gada 3. martā Brokas pieteikumu noraidīja. Tiesa atzina, ka KNAB tiesiski un pamatoti secināja, ka Broka pārkāpa Interešu konflikta likumā ietverto valsts amatpersonas amata savienošanas aizliegumu un ka Broka ir nodarījusi valstij atlīdzināmus zaudējumus, kā arī KNAB noteica samērīgu atlīdzināmo zaudējumu apmēru.

Broka par spriedumu iesniedza apelācijas sūdzību.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu