Daudzviet pārspēts 7. maija aukstuma rekords

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Salna rudenī.
Salna rudenī. Foto: Una Kupruka/LETA

Pagājušajā naktī piecās novērojumu stacijās - Dagdā, Daugavpilī, Dobelē, Madonā un Zosēnos - pārspēts 7. maija minimālās gaisa temperatūras rekords, ziņo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Zemākā gaisa temperatūra reģistrēta Zosēnos, kur rīta agrumā termometra stabiņš noslīdēja līdz -6,0 grādiem. Tas ir jauns 7.maija aukstuma rekords visas valsts mērogā. Iepriekšējā zemākā gaisa temperatūra, kas šajā datumā reģistrēta Latvijā, bija -5,4 grādi 1947.gadā Mērsragā.

Madonā gaiss atdzisa līdz -4,9 grādiem, Daugavpils novērojumu stacijā - līdz -4,8 grādiem. Dagdā un Dobelē minimālā gaisa temperatūra bija attiecīgi -2,4 un -2,3 grādi.

Naktī uz svētdienu visā valstī, izņemot dažas vietas Kurzemē, Jūrmalā un Rīgā, gaisa temperatūra noslīdēja zem nulles.

Ņemot vērā, ka septiņās novērojumu stacijās tika labots 5. maija aukstuma rekords un 16 vietās reģistrēts jauns 6. maija rekords, šomēnes kopumā pārspēti 28 minimālās gaisa temperatūras rekordi. Vēl vairāk jaunu aukstuma rekordu - 42 - bija 2017. gada maijā.

Sinoptiķi prognozē, ka katra nākamā nakts un diena Latvijā kļūs nedaudz siltāka, jaunās nedēļas otrajā pusē gaisa temperatūra sasniegs +17..+22 grādus.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Uz augšu