Aptauja: Igaunijā viendzimuma pāru tiesības precēties atbalsta 53% iedzīvotāju

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Zane Bitere/LETA

Igaunijā vairāk nekā puse iedzīvotāju atbalsta viendzimuma pāru tiesības apprecēties, liecina jaunākās aptaujas rezultāti.

Kopumā 53% respondentu pauduši atbalstu viendzimuma pāru tiesībām precēties, kas ir par sešiem procenta punktiem vairāk nekā līdzīgā aptaujā 2021.gadā.

Savukārt 65% aptaujāto izteica atbalstu viendzimuma pāru tiesībām reģistrēt partnerattiecības, kas Igaunijā ir likumīgas kopš 2015.gada. Salīdzinājumā ar 2021.gadu atbalsts viendzimuma pāru partnerattiecību reģistrēšanai pieaudzis par vienu procenta punktu.

Pētnieki norāda, ka vislielākās izmaiņas attieksmē pret viendzimuma pāru attiecību legalizēšanu notikušas to iedzīvotāju, kuru dzimtā valoda nav igauņu, vidū. 2019.gadā tādu iedzīvotāju vidū viendzimuma pāru tiesības precēties atbalstīja 22% aptaujāto, bet šogad tādu ir 40%. No tiem, kuru dzimtā valoda ir igauņu, viendzimuma pāru laulības atbalsta 58% respondentu.

Kopš 2012.gada tamlīdzīgas aptaujas Igaunijā tiek veiktas reizi divos gados. 2012.gadā tikai 34% Igaunijā dzīvojošo atbalstīja viendzimuma pāru tiesības precēties, bet 60% bija pret to.

Pēc Igaunijas Cilvēktiesību centra pasūtījuma aptauju aprīlī veica socioloģisko pētījumu kompānija "Turu-uuringute". Aptaujā piedalījās 1001 Igaunijas iedzīvotājs.

Pēc martā notikušajām parlamenta vēlēšanām izveidotā valdības koalīcija, kurā ir liberālā Reformu partija un "Igaunija 200", kā arī Sociāldemokrātiskā partija, jau ir izstrādājusi likuma grozījumus, kas ļautu legalizēt viendzimuma pāru laulības.

Ieceri atbalsta gan visas trīs valdības koalīcijas partijas, gan opozīcijā esošā Centra partija.

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu