"Krievija kļuvusi par Ķīnas vasali." Makrons komentē Eiropas drošības nākotni

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Francijas prezidents Emanuels Makrons.
Francijas prezidents Emanuels Makrons. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Ģeopolitiski Krievija jau ir zaudējusi karu Ukrainā, jo faktiski ir kļuvusi par Ķīnas vasali un zaudējusi pieeju Baltijas jūrai, paziņojis Francijas prezidents Emanuels Makrons intervijā laikrakstam "L'Opinion".

Krievija "faktiski ir sākusi pakļauties Ķīnai un zaudējusi pieeju Baltijas jūrai, kas tai bija ārkārtīgi svarīga, jo tā pamudināja Zviedriju un Somiju izlemt iestāties NATO", klāstīja Makrons, uzsverot, ka pirms pāris gadiem ko tādu nevarēja iedomāties un Krievijai tā ir "ģeopolitiska sakāve".

Komentējot Eiropas drošības arhitektūras nākotni, Francijas prezidents uzsvēra, ka tai ir jāaizsargā Ukrainu, vienlaikus neparedzot konfrontāciju ar Krieviju.

"No mums ir atkarīgs, kā palīdzēt ukraiņiem pretuzbrukumā, kā sagatavot jautājumu par drošības garantijām sarunās, kuras neizbēgami būs, " pārliecību pauda Makrons, atgādinot, ka, viņaprāt, "Eiropas drošības arhitektūrai beigu beigās būs jāaizsargā Ukrainu".

Vienlaikus, Makrona vērtējumā, Eiropas drošības arhitektūrai jāparedz, ka nebūs konfrontācijas ar Krieviju un tiks atjaunot spēku līdzsvars. "Tomēr vēl daudz ir jāizdara, līdz nonāksim pie tā," uzsvēra Francijas prezidents.

Jau vēstīts, ka Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis svētdienas vakarā ieradās Parīzē, kur Elizejas pilī tikās ar Makronu. Pēc tikšanās Francijas paziņoja par jaunu militāro palīdzību Ukrainai.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu