Ekonomikas ministre Kijivā pārrunā Latvijas iesaisti Ukrainas atjaunošanā

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ekonomikas ministre Ilze Indriksone.
Ekonomikas ministre Ilze Indriksone. Foto: Paula Čurkste/LETA

Ekonomikas ministre Ilze Indriksone (NA) 22. maijā Kijivā tikās ar Ukrainas valdības amatpersonām, lai pārrunātu jautājumus par Latvijas iesaisti Ukrainas atjaunošanā. Kā arī iezīmētu veicamos primāros darbus un turpmākos plānus Ukrainas rekonstrukcijai pēc Krievijas brutālā iebrukuma nodarītajiem postījumiem, informē Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāvji.

Šā gada valsts budžetā Latvija ir paredzējusi piecu miljonu eiro finansējumu Čerņihivas apgabala rekonstrukcijai. EM piešķirto finansējuma daļu plāno izmantot atjaunošanas projektu īstenošanā Čerņihivas apgabalā, dodot iespēju to īstenošanā iesaistīties Latvijas uzņēmējiem.

Indriksone norāda, ka Latvijas atbalsta plāns Čerņihivas atjaunošanai šobrīd paredz primāri nodrošināt Ukrainas iedzīvotāju identificētās pamatvajadzības un uzsākt teritorijas plānošanas darbus, vienlaikus nākotnē domājot par rekonstrukcijas sākšanu un fizisko būvniecību, nodrošinot arī šo procesu uzraudzību.

Latvijas līdzšinējais atbalsts Čerņihivas apgabalam enerģētikas jomā, renovējot mājokļus Jagidnē, un atjaunojot šūšanas uzņēmumu Čerņihivas pilsētā, ir augstu novērtēts no Ukrainas puses, piebilst Indriksone.

Kijivā ekonomikas ministre tikās ar Ukrainas premjera vietnieku Ukrainas rekonstrukcijas jautājumos, Ukrainas kopienu, teritoriju un infrastruktūras ministru Oleksandru Kubrakovu, Ukrainas premjera pirmo vietnieci, Ukrainas ekonomikas ministri Jūliju Sviridenko un Ukrainas Ministru kabineta ministru Olehu Nemčinovu.

Ukrainas valdības pārstāvji norādīja, ka Krievijas iebrukums Ukrainā ir radījis nepieredzētus zaudējumus Ukrainas ekonomikai un kā prioritāros rekonstrukcijas virzienus uzsvēra kritiskās un sociālās infrastruktūras atjaunošanu, kā arī mājokļu atjaunošanu, lai veicinātu iedzīvotāju atgriešanos, savukārt pieaugušajiem un darbspējīgajiem dotu iespēju atsākt darba gaitas.

Vienlaikus Ukrainas valdības pārstāvji uzsvēra, ka situācija Ukrainā joprojām ir mainīga un atbalsta sniegšanas iespējas un procedūras ir atkarīgas no karadarbības attīstības.

Tikšanās laikā Indriksone uzsvēra, ka kopš pirmajām kara dienām Latvija ir nemainīgi solidāra ar Ukrainu, un turpinās sniegt visu nepieciešamo atbalstu Ukrainai, cik ilgi būs nepieciešams.

Arī Latvijas uzņēmēji turpina atbalstīt Ukrainu un plāno iesaistīties Ukrainas atjaunošanas procesos, piedāvājot savu kompetenci un prasmes.

Lai panāktu mērķtiecīgu rezultātu, svarīga ir koordinēta un cieša sadarbība, un vienota izpratne ar visām atjaunošanas procesā iesaistītajām institūcijām, uzsvēra ekonomikas ministre.

Tuvākajās dienās ministrei Kijivā vēl ir paredzētas tikšanās ar vairākām Ukrainas uzņēmējus pārstāvošajām lielākajām organizācijām. Neskatoties uz sarežģīto politisko un ekonomisko situāciju, Latvijas uzņēmēji turpina un ir ieinteresēti strādāt ar Ukrainas uzņēmējiem.

Vizītes laikā Indriksone ar delegāciju apmeklēs arī Čerņihivas apgabalu, kur tiksies ar apgabala un pilsētu vadību, lai pārrunātu primārās vajadzības un apskatītu potenciālās atjaunojamās teritorijas.

Latvija jau ir sniegusi atbalstu Čerņihivas apgabalam, iesaistoties enerģētikas sektora, dzīvojamo māju un uzņēmumu atjaunošanā.

Ekonomikas ministri vizītē pavada Latvijas vēstnieks Ukrainā Ilgvars Kļava, EM valsts sekretārs Edmunds Valantis, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecības Ukrainā vadītājs Ainārs Mežulis, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents Aigars Rostovskis, Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektors Kaspars Gorkšs un Latvijas Teritorijas plānotāju asociācijas valdes priekšsēdētāja Līna Dimitrijeva.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu