Pk, 1.12.2023.

"Bezvests.lv" lūdz cilvēkus sestdien piedalīties mazās Justīnes meklēšanā

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Justīne Reinikova.
Justīne Reinikova. Foto: No Valsts policijas rīcībā esošajiem materiāliem

Brīvprātīgo organizācija "Bezvests.lv" lūdz cilvēkus sestdien piedalīties Justīnes meklešanā, portālu "Apollo.lv" informēja organizācijas pārstāvji.

Bezvests.lv sadarbībā ar Valsts policiju sestdien, 27. maijā, organizēs pazudušās septiņgadīgās Justīnes Reinikovas meklēšanas kārtējo misiju. Biedrība vēršas pēc sabiedrības atbalsta meklēšanas operācijā.

Organizācijas pārstāvji norāda, ka ir nepieciešami 1500 atbildīgi un motivēti cilvēki, kas būtu gatavi veltīt savus spēkus un laiku, lai mēģinātu atrast meitenīti reģionā, kur viņa varētu atrasties, – Rēzeknes novada Nautrēnu pagasta Rogovkas ciemā.

Meitenīte nozuda 5. maijā.

"Platības ir lielas, nepieciešams atkārtoti pārmeklēt jau pārlūkotās vietas, kā arī aptvert jaunas teritorijas," raksta "bezvests.lv".

No operācijas dalībniekiem tiek gaidīta nopietna attieksme pret misijas mērķi, kā arī gatavība pakļauties organizatoru dotajiem norādījumiem.

Pirmo reizi obligāta prasība dalībai meklējumos – telefonā uzstādīta lietotne "Bezvests", kā arī nepieciešama ir neierobežota piekļuve internetam.

Šī lietotne ir īpaša ar to, ka zīmēs karti, tas ir – fiksēs zonas, kuras būs apstaigājuši brīvprātīgie meklētāji. Vienlaikus ar šīs lietotnes starpniecību štābs varēs koordinēt brīvprātīgo aktivitātes.

"Lietotne ar visai augstu precizitāti nofiksēs vietas, kuras jau ir aplūkotas. Pirms dalības misijā brīvprātīgajiem meklētājiem nepieciešams uzmanīgi iepazīties ar nosacījumiem dalībai, lūdzam ļoti nopietni pilnībā izlasīt instrukciju un ņemt vērā tajā minēto informāciju. Šoreiz mums ir nepieciešams daudz cilvēku. Vissvarīgākais – atbildīga attieksme, vēlme palīdzēt, kā arī lietotnes un mobilā interneta esamība telefonā," skaidro "Bezvests.lv" dibinātājs un vadītājs Aleksandrs Faminskis, paredzot, ka šī būs vismasveidīgākā meklēšanas operācija 14 gadu ilgajā "Bezvests.lv" pastāvēšanas vēsturē.

Meklēšanas misijas sākums nozīmēts uz 27.maiju plkst. 10.00 no rīta, Rogovkas ciemā Rēzeknes novada Nautrēnu pagastā. Pirms operācijas sākuma visiem brīvprātīgajiem obligāti ir jāreģistrējas štābā, jāsaņem ID numurs un jāpievienojas instruktora vadītai grupai.

Lai meklēšana neapdraudētu pašus brīvprātīgos, misijā nedrīkstēs piedalīties personas, kas jaunākas par 18 gadiem, kā arī tiek lūgti nepiedalīties cilvēki, kuru veselības stāvoklis nav piemērots šādiem sarežģītiem un riskantiem uzdevumiem.

"Protams, meklēšanā netiks pielaistas arī alkohola vai narkotisku vielu reibumā esošas personas," teikts paziņojumā.

- Obligāta prasība: uzstādīt mobilajā ierīcē lietotni bezvests un piereģistrēties tajā, ierīcē ir jābūt neierobežotai piekļuvei interneta mobilajiem datiem.

- Mugurā jābūt laikapstākļiem un apkārtējai videi (lauks, mežs, pļavas) piemērotam apģērbam un apaviem.

- Līdzi maiņas apavi.

- Līdzi ūdens un pārtika (meklēšana plānota no rīta līdz meitenes atrašanai vai vakara krēslai, iespējams, pavadīsim visu dienu).

- Līdzi papildu uzlādes ierīce (power-bank akumulators).

- Mugurā koša veste.

- Aizsargbrilles.

Ieteicams līdzi paņemt līdzekli pret odiem un ērcēm.

Mazās Justīnes pazušana. Kas zināms līdz šim?

Ļaundara zvans

Noritot plašai meklēšanai, ģimeni vēl vairāk satricinājis kāda ļaundara zvans - 10. maija vakarā kāds vīrietis piezvanīja meitenes vecmāmiņai, uzdodoties par policijas darbinieku, un apgalvoja, ka zina, kas noticis ar Justīni.

Justīnes tētis Vladimirs raidījumam "Degpunktā" stāsta - krāpnieki ir ne tikai centušies patīksmināties par situāciju, bet arī mēģinājuši provocēt ar vārdiem: "Vai tad jums neinteresē un nerūp bērna liktenis?"

Pirms pazušanas Justīne esot izgājusi mājas sētā parotaļāties smilšu kastē, tomēr līdz tai viņa neesot tikusi.

Justīnes tētis Vladimirs stāsta, ka kriminālisti pārbaudīja smilšu kasti un atklāja, ka meitenes tajā nemaz nebija.

Zvanītājs bija kāds 2004. gadā dzimis vīrietis. Persona tajā pašā dienā atrasta un aizturēta, bet 12. maijā vīrietim piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, informēja Valsts policijā.

Vīrietis jau vairākkārt iepriekš nonācis policijas redzeslokā par dažāda rakstura noziedzīgiem nodarījumiem un likumpārkāpumiem.

Ar savām darbībām 2004. gadā dzimušais vīrietis, izrādot necieņu pazudušās meitenes radiniekiem, rupji ignorēja vispārpieņemtās uzvedības normas un traucēja cilvēku mieru. Par notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 231. panta par huligānismu, izmeklēšana turpinās, paziņoja policijā.

Valsts policija turpina bezvēsts prombūtnē esošās meitenes meklēšanu un, kā līdz šim, rūpīgi pārbauda jebkuru saņemto un noskaidroto informāciju, aizvien kā pamatversiju notikušajam izvirzot pieņēmumu, ka meitenīte pati pametusi mājas pagalmu un devusies nezināmā virzienā.

Ģimenei ir versija par to, kas varētu būt noticis

Justīnei Reinikovai 14. maijā bija dzimšanas diena - apritēja septiņi gadi. Tikai svētku nebija, jo 5. maija vakarā Rogovkā pazudusī meitenīte, neraugoties uz intensīvo meklēšanu nedēļas garumā, joprojām nav atrasta.

"Neziņa mūs nogalina," tiešsaistes žurnālam "Klik" saka Justīnes audžumamma Sandra. Ģimenei ir aizdomas, kas varētu būt noticis.

"Mamma… viņa mani sauc par mammu," saka Sandra. Par meitenīti viņa rūpējas kopš 2021. gada decembra. Sieviete saka, ka īpaši tuva Justīne ir ar piecgadīgo Raienu - bērni viens otru uzskata par brāli un māsu.

"Raiens nezina, ka māsiņa pazudusi, nezinām, kā viņam pateikt," turpina Sandra. "Policija jautāja, kāpēc viņš neprasa, kur ir Justīne. Tāpēc, ka domā - Justīne ir dārziņā. Viņa dažreiz paliek arī pie vecmāmiņas - manas vīramātes."

"Justīne… Viņa ir, viņa atgriezīsies," raudot saka Sandra un par meiteni runā tikai tagadnē.

Vaicājot, kā ģimenē svinētu Justīnes dzimšanas dienu, Sandras atbilde apraujas asarās.

Vēlāk, mazliet nomierinājusies, viņa saka, ka torti ēdīs, jo visi gaida Justīni mājās - citu domu ģimene nepieņem.

Sarunu ar Justīnes audžumammu lasi tiešsaistes žurnālā "Klik".

Pārmeklētas akas un dīķi

11. maijā vēstīts, ka pārmeklētā platība nu jau ir 20 kvadrātkilometri. Ir pārmeklēti astoņi dīķi, no kuriem seklākie ir izsūknēti, bet dziļākos pārmeklējuši ūdenslīdēji vai tie pārmeklēti ar zemūdens dronu palīdzību. Pārskatītas arī visas akas šai apkārtnē. Policija nezaudē cerības atrast meiteni, sacīja Kursīte.

Justīnes meklēšanā iesaistīts plašs cilvēkresursu skaits no Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Zemessardzes, brīvprātīgo organizācijām, brīvprātīgajiem. Tāpat piesaistīts Valsts robežsardzes helikopters, tiek izmantoti Valsts policijas droni, tostarp ar termokameru, Valsts robežsardzes kinologi.

Atgādinām, ka Justīne Reinikova bija ģērbusies īsā rozā virsjakā, baltā džemperī, melnās džinsa biksēs, melnos auduma apavos. Viņas augums 124 cm, gaiši mati līdz pleciem. Meitenei ir veselības problēmas.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu