Pieprasīs visu uz Krieviju piespiedu kārtā aizvesto Ukrainas bērnu atgriešanos

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: M-Production/shutterstock

1.jūnijā, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, notiks protests, kura mērķis ir pieprasīt visu uz Krieviju piespiedu kārtā aizvesto Ukrainas bērnu atgriešanos, informēja pasākuma rīkotāji.

Pasākums notiks starptautiskā "Glābiet bērnus" maratona gaitā. Dalībnieki aicināti pulcēties plkst.17 Rīgā, Pils Laukuma parkā, pie pieminekļa Bārenītes.

Pasākuma rīkotāji aicina arī atnest uz piketu autiņbiksītes un mazas rotaļlietas, kas tiks nodotas Ukrainas bērniem bēgļu centrā.

Pasākuma rīkotāji ir pieteikuši pasākumu pašvaldībā. Pasākuma mērķis - pievērst uzmanību Ukrainas bērniem, kuri cietuši no Krievijas uzbrukuma un piespiedu kārtā deportēti uz Krieviju, skaidro Rīgas dome.

Plānots, ka pasākumā piedalīsies 40 dalībnieki.

Kā iepriekš ir pavēstījusi Ukrainas krīžu mediju centra līdzdibinātāja Natalja Popoviča, 1,3 miljoni ukraiņu ir nolaupīti un aizvesti uz Krieviju, no tiem ceturtdaļa ir bērnu.

Starptautiskās Krimināltiesa (SKT) izdevusi Krievijas prezidenta Vladimira Putina un bērnu tiesībsardzes Marijas Ļvovas-Belovas aresta orderus par ukraiņu bērnu deportāciju.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu