Kahovkas HES iznīcināšana: 700 000 cilvēku palikuši bez pienācīgas piekļuves dzeramajam ūdenim

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: AFP/SCANPIX

Pēc Kahovkas HES iznīcināšanas Ukrainā aptuveni 700 000 cilvēku palikuši bez pienācīgas piekļuves dzeramajam ūdenim, intervijā ziņu aģentūrai AP pavēstīja ANO ārkārtas palīdzības koordinators Mārtins Grifitss.

Grifitss sacīja, ka problēmas ar dzeramo ūdeni ir gan Ukrainas, gan Krievijas kontrolētajās teritorijās, kā arī ir problēmas ar ūdens piegādi Zaporižjas atomelektrostacijas (AES) reaktoru dzesēšanai.

Applūdušas lauksaimniecības zemes, un Grifitss uzsvēra, ka plūdu postījumi gandrīz neizbēgami samazinās labības eksportu un paaugstinās pārtikas cenas visā pasaulē.

Grifitss norādīja, ka ūdeņi ir plūduši pāri arī mīnētām teritorijām, un šīs mīnas aizplūdīs uz vietām, kur cilvēki tās negaida, apdraudot pieaugušos un jo īpaši bērnus.

Viņš pavēstīja, ka ANO nāks klajā ar īpašu aicinājumu palielināt palīdzību Ukrainai, lai varētu tikt galā ar problēmām, ko radījusi Kahovkas HES iznīcināšana. Tomēr Grifits sacīja, ka pirms aicinājuma izsludināšanas viņš vēlas nogaidīt dažas nedēļas, lai redzētu, kādas ir sekas uz ekonomiku, veselību un vidi.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu