Pēc Kahovkas HES iznīcināšanas krievi glābj tikai iedzīvotājus ar Krievijas pasēm

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: AFP/SCANPIX

Krievijas karaspēks pēc Kahovkas HES iznīcināšanas no applūdušajām teritorijām evakuē tikai civiliedzīvotājus ar Krievijas pasēm, paziņojusi Ukrainas Bruņoto spēku operatīvās pavēlniecības "Dienvidi" preses pārstāve Natālija Humeņuka.

Krievija izveidojusi kontrolpunktus gar plūdu līniju un spiež cilvēkus Dņepras upes austrumu krastā saņemt Krievijas pases, ja viņi vēlas izglābties.

"Viņi turpina savu neticamo psiholoģisko, tai skaitā morālo spiedienu uz cilvēkiem, provocējot viņus iegūt Krievijas pases, spekulējot, ka glābšanās iespējama tikai tiem, kam ir Krievijas pase. Viņi pat atvēra pasu izsniegšanas punktus kontrolpunktos, kurus izvietoja gar katastrofas zonas līniju, un glābšanas darbi tiek organizēti tikai tad, ja, ierodoties šajā punktā, saņem Krievijas pasi," sacīja Humeņuka.

Krievi arī meklē cilvēkus, kas ir lojāli Ukrainai, un cenšas pārbaudīt visu viņu ierīču saturu, lai noskaidrotu, vai viņi nav lūguši palīdzību Ukrainas pusei, piebilda Humeņuka.

Krievijas karaspēks 6.jūnijā uzspridzināja Kahovkas hidroelektrostacijas aizsprostu, appludinot daļu Hersonas un Mikolajivas apgabalu.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu