Sv, 3.12.2023.

VIDEO ⟩ Jēkabpils traģēdija varēja nenotikt, ja ievērotu noteikto, uzskata tiesībsargs

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Paula Čurkste/LETA

Pašlaik normatīvais regulējums ir pietiekams, lai tādi traģiski gadījumi kā, piemēram, Jēkabpilī nenotiktu, intervijā LTV raidījumā "Rīta panorāma" teica tiesībsargs Juris Jansons.

"No sistēmas viedokļa tie mehānismi ir noteikti, normatīvais regulējums ir pietiekams, un, ja ievērotu visu, kā tas ir noteikts likumos un procedūrās, tad nekādiem tādiem traģiskiem notikumiem, kā tas notika Jēkabpils gadījumā, nevajadzēja notikt," klāstīja tiesībsargs.

Viņš arī pauda kritiku ģenerālprokurora Jura Stukāna izteikumiem saistībā ar sievietes slepkavību Jēkabpilī.

Jau vēstīts, ka Stukāns žurnālam "Ieva" tika izteicies, ka nav lasījis tobrīd vēl dzīvās sievietes vēstuli, kurā viņa lūgusi ģenerālprokurora palīdzību, jo visu viņam atsūtīto vēstuļu izlasīšanai nepietiekot laika. Tā vietā vēstule nonākusi izvērtēšanai atbildīgajā prokuratūras struktūrā.

"Ja persona ir vērsusies ar sūdzībām attiecīgajās institūcijās, kas ir atbildīgas par to, lai novērstu vai nepieļautu tādas situācijas, tad acīmredzami, ka šīs institūcijas un amatpersonas nav bijušas savos uzdevumu augstumos," intervijā LTV raidījumam otrdien pauda Jansons.

Jai ziņots, ka 16. aprīlī Jēkabpils novadā sava bērna un mātes acu priekšā tika nogalināta 1983. gadā dzimsi sieviete. Slepkavību pastrādāja viņas bijušais vīrs Leons Rusiņš, kurš mēnešiem ilgi sievietei draudēja un viņu vajāja, par to regulāri tika ziņots policijai, bet sieviete pasargāta netika. Konkrētajā situācijā personai bija 19 kriminālprocesi, no kuriem 18 - par nolēmuma par aizsardzību pret vardarbību nepildīšanu.

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks ir uzdevis sākt dienesta pārbaudi, lai "pārliecinātos, ka policisti ir rīkojušies atbilstoši normatīvajam regulējumam, pietiekoši aktīvi un profesionāli". Pārbaudi veic arī prokuratūra.

Rusiņu pēc slepkavības policijai nav līdz šim izdevies aizturēt, bet vienlaikus nav izslēgts, ka viņš izdarījis pašnāvību.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu